Skocz do zawartości

Poszukuje info na temat..kapitan 63pp...


carmelo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..mnie ten temat jest również bardzo bliski..około miesiąca temu po długich poszukiwaniach odnalazłem książeczkę wojskową mojego ojca...z opowiadań z dzieciństwa pamiętałem , że walczył nad Bzurą i tam dostał się do niewoli..wiedziałem tylko , że był w Armii Pomorze...z książeczki dowiedziałem się konkretnie że był dowódcą drużyny strzelców ,7 kompania 63 pułk piechoty..chętnie nawiąże kontakt z wszystkimi osobami których interesuje szlak bojowy tego pułku, losy tych żołnierzy..planuje wyjazd w okolice Sochaczewa...prawdopodobnie sztandar tego pułku leży gdzieś tam zakopany..pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam zakopany...
https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum27/dsc_1350.jpg


Fotka z międzywojnia


Kapitana ze zdjęć czasem odwiedzam,na ramionach krzyża rośnie zestaw łusek itp zostawianych przez kolejnych poszukiwaczy którzy trafiają w to miejsce.

Zresztą w linii prostej jakieś kilkaset metrów dalej znajdują się dwie mogiły ułanów(lasek młociński,zaraz koło mcdonalda) Ładnie zadbane,ktoś wciąż o nie dba.

Teren pomiędzy zaskoczył nieraz Wrześniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, drogich forumowiczów!!!

Jestem przedstawicielem SH „Garnizon Toruń, działającego na terenie Torunia, Wąbrzeźna i okolic. Jesteśmy stosunkowo młoda organizacją, która działa dopiero kilka miesięcy, niemniej zrzesza osoby od lat związane z odtwórstwem historycznym ale przede wszystkim pasjonatów historii i oręża Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej. Naszym głównym profilem rekonstrukcji są toruńskie jednostki stacjonujące w mieście w czasie II RP. Szczególny nacisk kładziemy na rekonstrukcje 63 pułku piechoty, jednak niewiele jest znanych i upublicznionych szczegółowych informacji dotyczących tej jednostki. Dlatego też poszukujemy wszelkich informacji na temat 63 pułku piechoty, chcielibyśmy zrekonstruować m.in. płomień pułku, lecz jak na razie nie udało się ustalić jego wzoru. Stąd nasz apel do Państwa, jeżeli ma ktoś informacje, zdjęcia, dokumenty, pamiątki związane z 63 pułkiem piechoty oraz innymi jednostkami z Torunia i okolic, chciałby się nimi podzielić z nami, prosimy o kontakt:

garnizontorun@gmai.com

792-516-419

667-052-622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie