Skocz do zawartości
  • 0

Skrzynia, wojskowa?


Mruk

Pytanie

Witam

Będąc na pewnym strychu moją uwagę przykuła taka oto skrzynia czy jest to jakaś wojskowa skrzynia? Dodam że była pomalowana farbą podobną do polskiej khaki, niestety więcej fotek nie posiadam, sorry za jakość ale fotka robiona telefonem.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

jak ją odczyszczę to poszukam, a właśnie mam pytanie jak ją oczyścić aby zostawić farbę?"
Witam!
najlepszym sposobem będzie kupno w sklepie chemicznym 12% kwasu szczawiowego, korozja zniknie i nie powróci, a farba tam gdzie była zostanie, tyle że tej WP z naklejką nie dawaj!xD POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz zewnętrzne wymiary skrzynki z biało-niebieskim kółkiem.Jeśli ma ok.28,5cm wys.,38,5cm szer.i22,5cm głębokości,to może byc to skrzynka taka sama jak na foto.Jest to Polska skrzynia na 1260 naboi 7,92 mauser,niebieskie kółko oznacza że znajdowała się w niej amunicja z pociskiem PS-przeciwpancerno świetlnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak nikomu nic nie przypomina ta skrzynia? leży na strychu w strefie wrześniowej", na tym strychu też znaleziony m.in. bagnet polak przekoszony na szlachtucha, a że pomalowana na zielono i ma takie militarne zamknięcie to myślę że jest wojskowa

PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odp, w sprawie czyszczenia, nie chce zakładać nowego wątku i robić śmietnika. Proszę też o zdjęcia jeżeli ktoś ma jak wygląda ta skrzynia z pokrywą? Nic nie mogłem znaleźć

PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troszkę się znalazło nie powiem;) dzięki za info, ta niby na polską amunicję na 1260szt. ma wymiary 26,5cm wys, 39cm szer, 22,5cm głębokości, więc może to jest to:) a ta malutka z dziwnym zamknięciem? co o niej powiecie?

PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie spotkałem w wojsku z taka skrzynka,woziłem raczej skrzynie z drewna ze wstawkami metalowymi.Widac WP i ze to z amunicji,wiec nie ulega watpliwosci ze to WOJSKO POLSKIE.Jest tam data 19... własnie ile?.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19.. i na pewno jest 3 na pewno nie jest to 8 ani 9:) to uzgodnione że to przedwojenna i WP:) ale czy ma ktoś foto takiej skrzyni w całości? oraz jak ją wyczyścić zeby farby i wlepki nie zniszczyć? A o pierwszej ktoś jeszcze coś wie?

PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie