Jump to content
  • 0

Pociski


szczep15

Question

Posted
Witam
Wczoraj trafiłem trzy pociski karabinowe,skorodowane,kiedy poddałem je elektrolizie,pozostał po nich tylko rdzeń.Zawsze myślałem,że pociski są pokryte mosiądzem,lub ołowiem.Mam pytanie,czy istniały pociski stalowe,a jeżeli tak to w jakim okresie,i do jakiej broni? Dodam,że wielkością,i kalibrem przypominały te do kałasznikowa.
pozdrawiam szczep15

3 answers to this question

Recommended Posts

Posted
Witam
Wczoraj trafiłem trzy pociski karabinowe,skorodowane,kiedy poddałem je elektrolizie,pozostał po nich tylko rdzeń.Zawsze myślałem,że pociski są pokryte mosiądzem,lub ołowiem.Mam pytanie,czy istniały pociski stalowe,a jeżeli tak to w jakim okresie,i do jakiej broni? Dodam,że wielkością,i kalibrem przypominały te do kałasznikowa.
pozdrawiam szczep15
Posted
Generalnie to XX wieczny pocisk karabinowy zbudowany jest z rdzenia i płaszcza tzw fmj(full metal jacket po polsku pełnopłaszczowy. Rdzeń wykonywany jest z ołowiu zmieszanego z antymonem płaszcz natomiast jest stalowy i platerowany jest tombakiem. Oczywiście istnieją pociski ze stalowym rdzeniem (np ppanc). W przypadku którym opisujesz miałeś do czynienia z tym, że płaszcz był całkowicie skorodowany i pozostał sam ołowiany rdzeń. Co do wielkości to mogą to być pociski od 7,92x33 kurz czyli od stg lub po prostu lekkie pociski do 7,62 mosinowskie.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information