FAGIL Posted July 5, 2009 Author Posted July 5, 2009 czy mozna ustalic z jakiego okresu pochodzi duzy krzyz po bokach dwa male
tyfus Posted July 5, 2009 Posted July 5, 2009 Artur - tu jest trochę - niestety nie ma podanego okresu z jakiego pochodzihttp://www.poszukiwania.pl/portal/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=11
tyfus Posted July 5, 2009 Posted July 5, 2009 te monetki datują od połowy XIV wBrakteaty krzyżackie bito mniej więcej do połowy XIV wieku. Noszą wiele różnych wyobrażeń. Od dosyć skomplikowanych przedstawień figuralnych (proporzec, stojący rycerz oparty o tarczę) do bardzo licznych odmian "z krzyżem i "z prostokatem. Na wielu z nich widzimy charakterystyczną tarczę zakonną z krzyżem"http://e-numizmatyka.pl/portal/strona-glowna/monety/lista-artykulow/Krzyzacy.html
tyfus Posted July 5, 2009 Posted July 5, 2009 tutaj też coś jest na temat datowania - o dokładniejsze dane, chyba będzie ciężko - mennica, itp :)http://numizmaty_adex.republika.pl/brakteaty.htm
tyfus Posted July 5, 2009 Posted July 5, 2009 a jak trafisz coś ze sreberek, to wiesz......... co cię czeka ?? :) :) :)
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.