Skocz do zawartości

Rekonstrukcja bluzy szwedzkien na WH ocencie...:)


Rekomendowane odpowiedzi

jak wam sie podoba mój wyczyn dotego ejszcze bedzie kołniez ciemno zielony i pagony . kieszenie rozjasnie jak bedzie słonce.. koszta całkowite niewielkie i jest ruznica 70 zł a nie 350....:)

pozdro -=OnyX=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guziki miala ciemno niebieskie z krzyzem na srodku jak na scyzorykach victorynix:) dzis mysle ze ja dokoncze i dam ostateczna fotke..:) mam jescze do tego spodnie i płaszcz(koloru FG) ...

jak ktos chce sie to mam płaszcz SS ( lub zimowy wartowniczy)- kopia szary na sprzedaz na duza osobe tak 180-190 cena ok 90 zł
jak ktpos chce to fotke zamieszcze.. płaszcz juz jest gotowy do uzytku tylko gape dac na rekiaw i patki przyszyc..:)

pozdro -=OnyX=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam szwajcarską kurtkę, ale radziłbym Ci jeszcze raz zrobić dolne kieszenie muszą one wyglądać mniej więcej tak http://www.1944militaria.com/m40h_tunic1.jpg (zdjęcie 1944militaria). Musisz jeszcze zlikwidować pagony.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie chciałbym być niemiły ale sporo jej brakuje do oryginalnej.
Największa wpadka to ewidentne pomylenie dwóch wzorów kurtki mundurowej M40 (jeśli przyszyjesz opisany wyżej ciemnozielony kołnierz to M36) z wzorem M43 – chodzi o konflikt pomiędzy liczbą guzików i kształtem kieszeni.
To najpoważniejszy i najbardziej rzucający się w oczy „zgrzyt”.
Poza tym jeszcze parę innych „detali” do poprawki.
Szkoda, że nie dałeś tego postu przed przerobieniem bluzy :-))
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwedzkie bluzy M 39 można zaadoptować WH po wymianie kieszeni, kołnierza oraz rękawów, no i jeszcze pozostaje kwestia dziurek i guzików, zwłaszcza tego przed kołnierzem, tak aby były równomiernie rozmieszczone.
Wątpię czy znajdziesz gdzieś opis jak przerobić bluzę szwedzką, szwajcarską, NVA, itd. na „podobną” do niemieckiej z czasów IIWŚ – raczej mało kto zdradza takie tajemnice jeśli może na tym zarobić. Specjalnie napisałem podobną, ponieważ nigdy nie będzie ona taka jak kurtka uszyta od podstaw jako niemiecka M36, 40 itd. Wiem, że wiąże z kosztami ale to tak jak zastępowanie oryginalnego tresse gumką od gaci czy inną tasiemką aby obszyć kołnierz kurtki podoficerskiej, od pewnego momentu przestaje to wystarczać, chce się podnosić poziom. Więc jeśli ktoś naprawdę chce odtwarzać jakąś postać historyczną, nie ważne jakiej armii i nie jest to bynajmniej pięciominutowe „napalanie się” powinien liczyć się z kosztami – chyba wydać raz więcej kasy na dobrze odszyty od początku do końca mundur niż wydawać gotówkę co chwilę na coraz lepsze przeróbki, które i tak nigdy nie będą jak oryginał – no może się w końcu do niego zbliżą, jednak końcowy bilans wydatków będzie z pewnością zbliżony do uszytej od początku do końca dobrej kopii.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanshin zależy na co chcesz przerobic jaka bluzę np. szwedzką można przerobić na M36 i na naciągane M43 lub M44. Zauważyłem też, że te sukiene bluzy sukienne szwedzkie mają materiał w dwóch kolorach.
Na M36 łatwo zmiana kołnierza na zgniło zielowy, rękawy, naszycie kieszeni dolnych, oraz oczywiście trzeba ją skrócić.Natomiast w M43 to musisz jeszcze dodatkowo zmienić kieszenie górne.Szwajcarska raczej tylko na M36 zewzględu na kolor materiału. Przykład na stronie Soldier of Fortun fotki zamieszczam obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą warto poświęcić 500 zł na idealną kopię kurtki munduru WH np. w Hero-collection, czy w nowej firmie http://www.mundury-historyczne.pl mają one krój taki sam i materiał.

PS
Na zachodie za takie tak dobre repliki płaci sie o wiele więcej, wiem jaka jest sytuacja w Polsce, ale starajmy się jak najwierniej odtworzyć tą postać historyczną.Zobacz na stronacz 1944militaria, At the Front, Soldier of Fortun, czy Lost Batalion.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przy kupnie mundurów niemieckich z Hero też należy uważać bo niektóre ich wyroby to radosne twórczość np. przeróbki ze szwedzkich bluz bez zmiany rękawów z pozostawieniem wszyć z podszewki lub przeróbki z NVA czy szwajcarów – oczywiście szyją też mundury od podstaw.

Firma „Mundury historyczne” dopiero raczkuje ich mundury, które szyją są również niedopracowane, mają też mundury z czech które przedstawiają jako swoje. O poziomie tej firmy może świadczyć choćby fotka furażerki pancerniaka którą model ma ubraną tyłem do przodu – wstyd ;-(

Przed zakupem munduru warto poświęcić trochę czasu i wcześniej dokształcić się w tym temacie najlepiej w oparci o fachową literaturę lub poradzić się kogoś kto naprawdę zna się na rzeczy zamiast „napalać się” i kupować pierwszą z brzegu bluzę ,która z pozoru tylko przypomina niemiecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdaje mi sie raczej, aby ta firma brała mundury od czeskiej firmy nawet kamuflaże się nie zgadaja np.SS oraz cenowo np.spodne w kamo SS sprzedawali za 250 zł, a w Czechach (sam sprawdziłem) kosztuje przeliczając na polskie złotówki wychodzi 434zł. Chyba, że zamawiaja tkaniny w Czechach, a sami szyją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że takie same ceny jak w mundury-historyczne o wiele drożej jest w Niemczech np.kangurek SS kosztuje 168 Euro, czyli 820zł, a pokrowiec na hełm aż 29 Euro, czyli 141zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


U Hitlera :

WH Helmtarnbezug ( Repro ) - 12 Eu - 58zl
WH Tarnwendejacke - 139Eu - 678zl
WH Tarnschlupfjacke Typ 1 ( Repro ) - 75 Eu - 366zl

W Polsce :

Pokrowiec na hełm 50 zł
Kurtka zimowa 600 zł
Kurtka kangurek 350 zł


Ceny nie sa podobne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja sie bardzo ciesze ze jest ta firma. Ale poczekam az polepszy im sie wyglad ciuchow i cos kupie u nich :) jakby jeszcze stanialo heheh.

Czekam na jesiennego kangurka i bede sie bawic. Super ze robia wyposazenie jak odlewy MP40 czy odznaki itd. Tylko mogli by cennik dokladny zrobic i sklep internetowy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie