Jump to content

czym najlepiej czyscic monetki


PIOTREK663

Recommended Posts

Brasso, to taki specyfik, który niestety jest dosyć rzadko spotykany w Polsce. Nie wiem, czy oficjalnie ktoś to u nas produkuje, ale kilka razy widziałem to na allegro. Miałem o tyle szczęście, że ojciec przywiózł mi butelkę Brassa z Anglii.

Wylewa się trochę na szmatkę i wyciera jakąś monetę, świecznik, czy cokolwiek metalowego mamy do wyczyszczenia. Po paru minutach metal zrobi się matowy. Wtedy trzeba wytrzeć wszystko suchą ściereczką i nic tylko podziwiać ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Monetka New Zeland - ta po prawej wygląda mi na fotomontaż. Królowa jest tu młodsza, z inną fryzurą i koroną - ten wizerunek był na monetach do roku 1997, a od 1998 królowa na monetach wyglądała tak jak na monecie po lewej stronie.
Może to jest zdjęcie typowo reklamowe-(że niby płyn odmładza monety) i nie ma wiele wspólnego z realnym działaniem specyfiku
Link to comment
Share on other sites

tez używam tego magicznego czyścidełka BRASSO", ale najpierw monetki czyszczę wodą, później na trochę do oliwy z oliwek a dopiero na koniec poleruję tym Brasso (nadaje on połysk, raczej nie czyści więcej niż po oliwce) oczywiście mowa tu o miedziakach:)
Link to comment
Share on other sites

Witam
Dostałem od kolegi monety, które były przechowywane w pojemniku po soli kuchennej. Nie wiem ile tam leżały, ale raczej rok lub więcej. Pojawił się na nich niebieski osad.
I tu pojawia się problem. Jak bezpiecznie dla monet i dla mnie można usunąć ten nalot? Ewentualnie jutro dam zdjęcia.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information