Skocz do zawartości
  • 0

Włoski medal sportowy ID


festunguben

Pytanie

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Szperałem troszkę w necie i okazało się że wrotki wymyślono w 1790r we francji więc może i ten medalik jest przedwojeny. sugerowałem lata 60te bo wydaje mi się że wtedy ten rodzaj sportu był najbardziej poularny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis na medalu to Włoski związek hokejowo ślizgowy.Słowo pattinaggio oznacza ślizg i może tu być mowa o jezdzie na wrotkach może to być hokej na hali lub jazda figurowa.Moim zdaniem medal za jazdę figurową na wrotkach dobrze widoczne wrotki stawiam na lata 60te 15zł to chyba zawiele chyba że interesuje Cie wrotkarstwo Pozdrawiam Sebson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry sebson,nie zauwazylem ze odpisales. Medal wyszedl koleszce na ogrodzie podczas sadzenia drzewek, kolo poniemieckiej haupy wiec wydaje mi sie, ze jest przed wojenny ale glowy nie daje. Czekam na dalsze sugestje.

POZDRO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i przedwojenny ?
Ale taki sam medal z inną dyscypliną jest datowany na włoskim ebayu na 1960 rok.
http://cgi.ebay.it/FEDERAZIONE-ITALIANA-HOCKEY-E-PATTINAGGIO_W0QQitemZ260396716636QQcmdZViewItemQQptZUK_Sports_Memorabilia_ET?hash=item260396716636&_trksid=p3286.m63.l1177

pozdro-EMPAI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie