Skocz do zawartości

Jaki nakład? Grodków 1945


Robi65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Dobiega końca praca nad książką Wojna na Równinie Grodkowskiej". Będą w niej omówione działania w rejonie Grodkowa w lutym i marcu 1945 roku. Książka powstała również dzięki współpracy z miejscowymi poszukiwaczami. Zastanaowiamy się jednak nad nakładem - wydawca proponuje 200-300 egz. ze względu na niszowośc tematu. Co o tym sądzicie?
Pozdr. Robi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakład trochę za mały i myślę, że książka rozejdzie się błyskawicznie. Sam jestem zainteresowany i chętnie ją nabędę. Gdzie tą kniżkę można będzie kupić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na coś takiego ze 20 lat...książka znajdzie nabywców ... nie wiem czy to dobre miejsce , ale może kogoś zainteresuje . W Gałążczycach niespełna miesiąc temu ,podczas prac budowlanych odkopano zbiorową mogiłe niemiecką o,której wiedomo było od lat . W grobie były trzy szkielety 2 szt broni kilka granatów . Kości, granaty resztki broni w skrzyni przeniesiono i zakopopano w nie wiadomym miejscu . Budowlańccy zabrali lufy karabinów , nieśmiertelniki i klamry pasów ...hm tak sobie myśle że można było przenieść te szczątki na jakiś cmentarz żołnierzy niemieckich ...w Gałążczycach jest wiele niemieckich mogił , sam wiem o kilku...moge podać więcej informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly problem polega na tym, że mogily te znajdują się na prywatnych posesjach i wlaściciele nie pozwalają na wydobycie szczątek...Fakt, że budowlańcy zabrali nieśmiertelniki uważam za skandal. W ten oto sposób nastepni polegli utracili tożsamość !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeieli chodzi o prywatne własności to pewnie sie zgadza , ale jest kilka miejsc w pobiskich lasach , gdzie jeszcze nie dawno poniewierały się kości z płytko wykopanych grobów , zkorodowane resztki wyposażenia , gdzie do tej pory można sie doszukać zarysu prac ziemnych o charakterze wojskowym . Na początku lat 80-ych , z lasu pomiędzy Gałżczycami a Gnojną , przypadkowo znaleziony przez miejscowego , skład niemieckiej amonicji wywiozło wojsko i milicja . Wracając do mogiły trzech żołnierzy to faktycznie nie moralne ,a sprswa ta nie dwawła mi spokoju , ale sądze że te nieśmiertelniki można zidentifikować i miejsce zakopanej skrzyni znaleść...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czyn podlega chyba pod jakiś paragraf...
Mieszkaniec z Więcmierzyc opowiadał mi, że jakiś czas temu chłop orząc pole wykopał szkielety niemieckich żołnierzy. Było ich prawdopodobnie trzech lub czterech. Przyjechała jakaś ekipa i ich zabrali. Byli to prawdopodobnie rozstrzelani jeńcy, bo zostali znalezieni w miejscu, gdzie stacjonowała radziecka bateria armat 85mm:
http://odkrywca-online.pl/forum_pics/picsforum19/ruski_85mm.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się piszę na tą pozycję zawsze z pasją czytam o wydarzeniach z II wś w moim województwie :) i wydaje mi się że owy nakład chyba okaże się zbyt mały...
Hmm.. tak sobie myślę wszyscy poszukiwacze i miłośnicy opolskiej historii się cieszą (ja też, bo w końcu do tej społeczności należe) ale pewnie jak autorzy się domyślają każdy kij ma dwa końce... Bardzo rzadko bywam w rejonach grodkowski" ale mam kilka miejsc do sprawdzenia/przeszukania w tych rejonach bo byłem, kopałem i zawsze coś ciekawego się trafiało.. Ale do rzeczy ciekawi mnie ile kopaczy pojawi się w rejonie Grodkowa po wydaniu książki i ile dziur nie zostanie po sobie zakopanych... Skoro i tak jest już ich tam wiele... przykładowo rupie wzgórze"(każdy chyba domyśla się dlaczego tak pieszczotliwie ludzie nazwali pewien skrawek ziemi), które straszy niedaleko pewnej miejscowości...
Ale jestem dobrej myśli i mam nadzieje, że większość osób kopiących, które zakupią ową pozycję okaże się tą lepszą stroną poszukiwaczy i nie dadzą po sobie poznać, że odwiedzili ziemie Grodkowską...

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Podobno coś sie dzieje w sprawie grobów w Gałążczycach , ja niestety nic nie wiem , bo jestem za daleko . Serdeczne dzieki tym którzy sie do tego przyczynili . ps Robi65 listu na priva od ciebi nie dostałem .pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O - to kolejny, który nie dotarł.Są jakieś problemy. Co do grobów - Twój sygnał uszył sprawę", bo upublicznił pewne fakty. Powinno być OK. I na koniec - druk książki w poniedziałek. do ostatniej chwili coś tam poprawialiśmy i uzupełnialiśmy. Powinna być dostępna w ciągu tygodnia.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie