Jump to content
Zbyszek11

Lista nazwisk żołnierzy II Korpusu Polskiego

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Mam prośbę o pomoc. Chciałabym się dowiedzieć więcej o tym dokumencie i informacjach w nim zawartych dot przebiegu służby wojskowej mojego teścia. Mąż nie mówi po polsku i było mu trudno odszukać rodzinę i zdobyć cokolwiek na temat taty, ponieważ tata zmarł bardzo młodo. Staram się szukać wszędzie jakichkolwiek informacji, ale tata zmienił nazwisko z Paweł Kluczkiewicz na Paul Kenton. Nie jestem w stanie uzyskać żadnych dokumentów z Polski , ponieważ nie możemy udowodnić, że to ta sama osoba. Za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Ania

Przetłumaczyłam teks dot. przebiegu slużby jeśli to pomoże. Znalazłam też zdjęcie. Panowie bez koszulek, ale spodnie i buty chyba wojskowe.

Przed 1939 r. Mieszkał w dzielnicy Szybalin w Brzeżanach, w powiecie tarnopolskim.
Zgodnie z własnym oświadczeniem złożonym w sprawie zaciągu, przebywał w Polsce do 1943r.
A następnie jako cywil w Niemczech dokładnych dat i miejsc - nie rejestrowanych.
Zaciągnął się do Wojska Polskiego pod dowództwem brytyjskim we Włoszech 05.09.1945.
Wysłany do 2 Batalionu Motorowego (komandos), 2 Dywizji Pancernej Warszawa,
2 Korpusu Polskiego, 8 Armii Brytyjskiej. Służył we Włoszech w latach 1945-46, kiedy
wraz z 2 Korpusem Polskim został przeniesiony do Wielkiej Brytanii. Z powodu stopniowej
demobilizacji wojsk polskich pod dowództwem brytyjskim został zaciągnięty do
Polskiego Korpusu Przesiedleń (PKP) 02.12.1946 r. - służył w Wielkiej Brytanii do
czasu ostatecznego zwolnienia po zakończeniu dwuletniego kontraktu z Polskim Korpusem
Przesiedleń w dniu 01.12.1948.

0001.thumb.jpg.d4836da7504dca02fa0b03f36345a636.jpg0002.thumb.jpg.fc16bcf7f41f700e418b45a3c28f1d64.jpgIMG_20190319_175740.thumb.jpg.cd991e6bf8585871f1a9aa8ef89c2b25.jpg

Witam. Czy ktoś mógłby mi pomóc zidentyfikować tę grupę?, Z jakich wojsk, jakie daty?. Mój ojciec ten na pojedynczym zdjęciu. Mam zbyt dużo rozbieżnych informacji na tema jego pobytu w Armii Andersa.  Bardzo będę wdzięczny jeżeli ktoś posiada  jakieś informacje. Posiadam więcej zdjęć i postaram się je zamieścić.

DSC00937.JPG

DSC09257.JPG

DSC00941.JPG

DSC09274.JPG

DSC09279.JPG

DSC09272.JPG

Witam wszystkich.

Nie mogę znależć nazwisk wszystkich żołnierzy służączych i  walczących w 6 pułk pancerny Dzieci Lwowskich.

Proszę o pomoc. 

Dziękuję i pozdrawiam.