Jump to content

X-terra 70 problem


bachus

Recommended Posts

Witam, mam pytanie do użytkownikó xterry:
czy komuś zdarzyło się że wykrywacz zaczął wariować?
W moim przypadku zdarza się czasami że sprzęt nagle zaczyna nieustannie pikać" - wydaje wysoki dzwięk podobny do syganlizowania jakiegoś metalu kolorowego. Po podniesieniu cewki nad ziemię nadal wydaje dzwięk. Wyciągam wtedy akumulatory i wkładam ponownie, na ogół to pomaga. Zdarza się to zarówno w pobliżu urządzeń mogących emitować zakłucenia (np. linie wysokiego napięcia) jak i z dala od nich. Posiadam dwie cewki pracujące na różnych częstotliwościach i w obu przypadkach zauważyłem tą nieprawidłowośc. Zastanawiam się nad oddaniem sprzętu do serwisu.
Link to comment
Share on other sites

witam , tez mam x terre70, ale nic takiego się mi nie dzieje, chyba że pod liniami wysokiego napięcia (ale i to nie zawsze). Tylko raz miałem taki problem gdy zaczął piszczec jak głupi i przeskakiwac po numerach od żelastwa do ok 38 jak tylko zblizyłem cewkę do ziemi - nie pomagało nic, wyłączałem i wyciągałem baterie, dopiero gdy przeszłem jakies 200 m dalej wszystko wróciło do normy.
pozdro
Link to comment
Share on other sites

To trochę niepokojące.. Czasem zdaża się tak na miejscach o gwałtownie zmieniającej się mineralizacji (tak miał pewnie Hunter85), ale wtedy trzeba wyłączyć auto tracking i ponownie się dostroić. Jeśli to nie to, to lepiej sprawdzić w serwisie.

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

miałem z xt70 - kolego identyczny problem - jak oddałem do serwisu to dołożyli mi jakąś wkładkę żeby baterię się nie telepały - nic to nie pomogło - problem narastał aż musiałem sprzedać ją jako uszkodzoną ... jak dzwoniłem do serwisu(innego) - powiedzieli że mogła siąść elektronika(od wilgoci) - i powiedzieli że naprawa może kosztować ok 800zł - i poszła pod młotek - ale jeszcze pokombinuj - może u Ciebie problem jest w czymś innym - pozdro!
Link to comment
Share on other sites

Coś czesto to się robi? I nie piszę tego złośliwie.

Kiedyś napisałem dawno temu na forum ,że jest problem z X-70 jeśli chodzi o wilgoć.I że trzeba troszkę bardziej uważać na uderzenia.Bo suma wszystkiego =
Moj znajomy też się pozegnał z sprzętem , przez swoją głupotę ,ale został przy Minelabie nadal

pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Co to znaczy wilgoć"? Czy ktoś był na tyl niemądry żeby chodzić po deszczu z niezabezpieczonym sprzętem? X70 jest bardzo dobrze wykonana ale jak 99% lądowych wykrywaczy nie jest wodoodporna. Warto załozyć jakąś osłonkę (choćby reklamówkę) gdy tylko zaczyna siąpić. Inna sprawa to musimy pamiętać o kondensacji - zawsze wykrywacz powinniśmy powoli doprowadzić do aturalnej" temperatury po powrocie do domu. Jeśli zostawimy wilgotny w plecaku, torbie czy siatce to sami prosimy się o kłopoty..

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information