Skocz do zawartości

Kolekcja najwazniejszych nabojow - propozycje


Krecik2002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie bylem pewien gdzie umiescic ten watek, wiec dalem tutaj
Jestem poczatkujacym kolekcjonerem amunicji i wpadlo mi do glowy zrobienie takiej pogladowej tablicy z najwazniejszymi nabojami pistoletowymi i karabinowymi uzywanymi w XX w. oraz ich krotkimi opisami. Wymyslilem taki zestaw (albo raczej zostal wymuszony tym co mam na razie na stanie):
Pistoletowe i rewolwerowe:
7,65 x 17 mm SR Browning
7,62 x 25 mm Tokariew
9 x 18 mm Makarow
9 x 19 mm Luger
11,43 x 23 mm .45ACP
9 x 29 R .38 Special
Posrednie:
7,62 x 33 mm .30 Carbine
7,92 x 33 mm Kurz
7,62 x 39 mm Kalach :)
5,56 x 45 mm .223 Remington
5,45 x 39 mm AK74 itp
Pelne:
7,62 x 54 mm R Mosin
7,92 x 57 mm Mauser
7,62 x 63 mm 30-06 Springfield
7,7 x 56 mm R .303 British/Lee Enfield
7,62 x 51 mm NATO/.308 Win
Wielkokalibrowe:
12,7 x 99 mm NATO Browning
12,7 x 107 mm DSzk
14,5 x 114 PTRD/PKWT

Wydaje mi sie, ze z pierwszej grupy przydalby sie jeszcze .356 Magnum, z posrednich nie za bardzo jest co dodawac, natomiast w pelnych brakuje przynajmniej: 8 x 50 mm R Lebel, 8 x 50 mm R Mannlicher, 7,5 x 54 mm MAS i moze jeszcze 6,5 x 51 R Arisaka.

Przychodzi Wam jeszcze do glowy cos co warto dodac?

Generalnie chodzi mi o wazna" historycznie amunicje, ktora albo sluzyla w kilku wojnach, albo byla stosowana w wielu typach broni, albo byla produkowana w wielkich ilosciach, albo wnosila cos rewolucyjnego, ktora po prostu warto uwzglednic w takim zestawieniu, ale zeby nie rozroslo sie ono do ogromnych rozmiarow (zawsze mozna zrobic oddzielne, bardziej szczegolowe tablice dla poszczegolnych typow amunicji).

Zalaczam tez przykladowe, robocze zdjecie mojej tablicy i przy okazji mam pytanie czy ktos juz robil cos podobnego i ma ciekawe pomysly na sposob prezentacji? Generalnie chodzi o eleganckie przedstawienie kolekcji wraz z opisami, tak aby w miare latwo dalo sie wyjac naboj i wziac do reki, a jednoczesnie cos bardziej wyrafinowanego niz zwykle poustawianie w gablotce...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie