Skocz do zawartości

Niemiecki pokrowiec skórzany na siekierę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Poszukuje zdjęć wspólczesnych lub z epoki na których widoczny jest niemiecki skórzany pokrowiec na siekierę. Proszę was o pomoc w tej sprawie bo jedyne zdjęcie takiego pokrowca znalazłem na stronie internetowej jednej z niemieckich grup, każdy chyba wie o jakiej grupie mówię:), a tak to wyszukiwarka google zawiedła:(
pozdrawiam Ostwid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W indetyfikacje" zakładałem wątek w tym temacie. wrzucałem tez tam fotki pokrowca na siekierę. Wg. mojego kolegi jest to niemiecki pokrowiec, ale możliwe, ze jeszcze z I wojny. pewnosci nie ma. W kazdym razie tam poszukaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj KBP. Przeglądnołem przez ciebie wskazany wątek ale to nie jest to.Pokrowiec na niecmiecką siekierą ma kształt jak patrzy się z profiliu to prostokątny a spód w kształcie ostrego trójkata.Bardzo dziękuję za pomoc KBP.Hindusie zaraz się skontaktuje na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyne znane zdjęcie pokazujące sapera z toporem.
Mozna przypuszczać, że zawiesie z zapięciem było takie same jak w przypadku pokrowca na łopatę saperską, ale 100% pewności nie ma, puki nie ma innych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znajomy cieśla tłumaczył mi subtelną różnicę pomiedzy siekierą a topotem.
Siekiera to okuta maczuga, a topór to narzędzie.
Siekierą to można drewna narąbać, a topór służy do pracy.
Topór ma inaczej wyprofilowane ostrze i jest inaczej ostrzony, na lewą lub na prawą stronę.
Nawet w życiu codziennym widać różnice;
Mamy topór lub toporek strażacki, saperski, topór rzeźnicki, ciesielski, czy w dawnych wiekach topór bojowy.
W regulaminach też spotyka sie nazwę topór lub toporek.
Cóż, każdy zawód ma swoja filozofię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę którą zamieścił Steiner7 przedstawia pokrowiec o który mi chodzi.
Czyli muszę chyba zmienić nazwę z siekiery na topór saperski w temacie:)
Steiner i jak skończyła się próba wykonania tego pokrowca,którą podjołeś 3 lata temu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak będziesz chciał to zdefiniować.
I na jakich źródłach się oprzesz. Ja nie spotkałem się z tym żeby utożsamiać siekierę z maczugą.
Bardziej adekwatny może być podział na siekierę i toporek lub topór i toporek - bo przecież oba narzędzia mimo podobieństwa nie są takie same.
Jakby, co zawsze można zajrzeć do słowników.
W nawiązaniu, do tematu istniały, co najmniej dwie odmiany pokrowców na toporki, zdjęcia można znaleźć na WAF’ie.
Pytanie do Steinera7 – zmieszczonych przez Ciebie zdjęciach widać kopie różną od oryginału – czy widziałeś gdzieś tak wykonane oryginałem pokrowce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie