mendi Napisano 11 Marzec 2009 Autor Napisano 11 Marzec 2009 pytanko dla znawcowmam tu filmik ukazujacy moim zdaniem jak nieporadny jest sovereign elite w zasmiecionym terenie, http://www.youtube.com/watch?v=odhpMMNfslQ&feature=relatedpytanie brzmi czy w jego nastepcy -czyli gt dzieki iron mask unika sie tego efektu??
armand Napisano 11 Marzec 2009 Napisano 11 Marzec 2009 Zwróćcie uwagę, że sonda podczas testu biegła od strony żelaza, i dało się zauważyć opóźnienie zadziałania sygnału akustycznego. Przy kierunku od strony kolorku, sygnał był. Badanie jest więc nieprawidłowe. Powinno się sondą machać z dwóch kierunków.To nie jest wg mnie efekt maskowania, tylko efekt wolnej pracy procesora, pamiętającego poprzedni pomiar. Jest to również być może przykład, jak badać długością liniową czas zadziałania opóźnienia procesorów w wykrywaczach. To taka uwaga dla zapaleńców testów. Nie mówiąc o tym, że badający na początku zastosował inny kąt natarcia sondą DD na cel. I nie wykrywacz jest nieporadny, tylko test jest tendencyjny, powinno się machać sondą w obie strony i byłoby z jednej strony OK. Tak wygląda amatorszczyzna w robieniu testów.Czy macie inne zdanie na ten temat?Najpierw trzeba opracować prawidłową metodykę badawczą, a potem testować.
Brzęczyszczykiewicz Napisano 12 Marzec 2009 Napisano 12 Marzec 2009 Jak sądzę celem testu było wykazanie w jakiej sytuacji detektor nie zobaczy przedmiotu a nie w jakiej bo zobaczy i w tym przypadku nie widzę żadnych zastrzeżeń. Ten film pokazuje, że zalecana metoda poszukiwań (gdy każdy przelot sondy jest przesunięty do przodu w stosunku do poprzedniego) jest nieskuteczna w bardzo poważnym stopniu w przypadku tego wykrywacza. Oczywiście że machnięcie w drugą stronę wyzwoli sygnał, ale użytkownik nie tego oczekuje od wykrywacza, że przy każdym posunięciu do przodu będzie musiał machnąć w obie strony. Zapewne robił tego nie będzie. Wykrywacze się kupuje do poszukiwań, a nie do zabawy w testy. Jeśli wykrywacz nie umożliwia skrócenia czasu martwego, to jest to porażka.Dodatkowo stracone są krańce zasięgu sondy, jeśli trafi się tam gwóźdź itp, nawet zmiana kierunku nie pomoże, bo odstęp czasowy może być za krótki.Przy tej odległości od przedmiotu kąt natarcia nie ma znaczenia.
mendi Napisano 12 Marzec 2009 Autor Napisano 12 Marzec 2009 w pelni zgadzam sie z brzeczyszczykeiwiczem i zamieszczajac ten filmik pomyslalem w podobny sposob,bo przeciez idac z wykrywaczem sytuacja ze przemieciemy nad fantem w jednym i drugim kieruku jest tylko w momencie gdy wykonujemy zwrot cewka w druga strone, wiec tylko przdmnioty znajdujace sie tylko tam maja wtedy szanse na zasygnalizowanie, powtarzam pytanie- czy w soveraignie gt sprawa ma sie inaczej?? bo jego poprzednika (elit) nie chcialbym nawet brac do rak;)
kof Napisano 12 Marzec 2009 Napisano 12 Marzec 2009 Mendi obejrzyj inne filmiki z testami Norfolf Wolfa i może się okazać, że wielu wykrywaczy nie będziesz chciał wziąść do ręki.Test z gwożdziem i monetą ma przedstawiać szybkość wykrywacza", ale zwróć uwagę na zasięg sovereigna w tym filmiku.Kol.Brzęczyszczykiewicz pisał coś o porażce, więc dla porównania: http://www.youtube.com/watch?v=Fzgaeh1pyVM&feature=related
Brzęczyszczykiewicz Napisano 12 Marzec 2009 Napisano 12 Marzec 2009 Kof, jasno napisałem JEŚLI". Nie znam wykrywacza. Oby znał jego właściwości użytkownik.Poza tym, zasięg to nie wszystko, chyba że się szuka czołgów.
kof Napisano 12 Marzec 2009 Napisano 12 Marzec 2009 To był żart.Ale niechciałbym żeby Mendi wyrobił sobie zdanie o wykrywaczu na podstawie jednego filmiku.
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.