Skocz do zawartości

szukam mapy okolic iłowa(maz.)-sprzed 1920r.


KRANIK

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o mapę miejscowości Iłów w woj. mazowieckim i miejscowości Brzozów Stary dawniej województwo płockie! te dwie miejscowości leżą od siebie ok.5km. chodzi mi o odnalezienie starej nie istniejącej drogi o której opowiadał mojemu dziadkowi mój pradziadek!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igoor - KRANIKowi nie o Brzozowo", a o BRZOZÓW chodzi.

Kilka kilometrów na południe od Iłowa jest kilka Brzozowów: Stary (kiedyś ezprzymiotnikowy"), Nowy, a także Brzozówek i Brzozowiec - do wyboru.

Wszystko to powinno być na tej samej mapie, co Iłów.

1:200000 tu: http://lazarus.elte.hu/hun/digkonyv/topo/200e/38-52.jpg

Dokładniejszą (austryjacką, niemiecką czy rosyjską? - nie pamiętam) też gdzieś w sieci kiedyś widziałem - jeśli znajdziesz, daj znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darda dzięki,
stara już nie istniejąca droga jest:)!!!!
ale mapka ma za dużą skalę,i ciężko ją będzie dzięki niej odszukać, podobno przebiegała przez pole dziadka i stały tam domy! dziadek dokładnie nie wie bo słyszał o niej tylko z opowiadań:(
szukałem pobieżnie w święta w charakterystycznym miejscu dla tego pola, jedna monetka wpadła, drugą wujek znalazł wcześniej przypadkiem przy orce:) niestety po czyszczeniu została tylko miedziana blaszka,więc nawet nie można jej zidentyfikować!
szukałem w necie ale do końca stycznia mam internet przez modem i nie mam już cierpliwości czekać aż 3min. jak otworzy się strona!
igoor jak możesz i jak chodzi o tą miejscowość to proszę o wysłanie twojej mapki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRANIK - przepraszam za dociekliwość, ale czy jasteś ABSOLUTNIE pewien, że mapy nieco późniejsze Ci nie wystarczą?

Bo o ile wiem, a chyba wiem to, jako posiadający liczną rodzinę w tej okolicy, z ponad 90% pewnością :-), układ zarówno drogowy, jak i własnościowy od początku 20-go wieku aż do tegoż wieku lat 40-tych, prawie się tam nie zmienił.

Gdybym miał rację, skorzystaj z tej mapy: http://www.mapywig.org/m/wig25k/German/P39-S30-H_Budi_Stare_1944.jpg (może będziesz musiał ten link przepisać) i odezwij się później na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie