Skocz do zawartości
  • 0

klamra pruska


piterb1

Pytanie

mam taką . moze ktos wie w jakim okresie byla produkowana?
skad sie biorą roznice np. tu sa trojkatne listki w koronie na innych klamrach sa inne motywy. czy zalezalo to tylko od producenta?
pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

mam taką . moze ktos wie w jakim okresie byla produkowana?
skad sie biorą roznice np. tu sa trojkatne listki w koronie na innych klamrach sa inne motywy. czy zalezalo to tylko od producenta?
pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Piotr.

Z tego co mi wiadomo- to takie kistki w koronie jak - te na Twojej klamerce byly tylko w pruskiej klamrze zastepczej wzor 15. Powinna w tym ukladzie byc ze stali.

Wczesniejsza wz.95 miala nieco inny wyglad. A jeszcze wczesniejsza tez ma pewne roznice.Wynikaja one nie z widzimisie producenta ( hehehe- chyba ,ze obecnego w Polsce) ale ze zmian jakie przechodzily kolejne wzory.

Pozdro.India.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze. klamerka orginalna wykop cała mosieżna byla pokryta ciemną patyna i cześćiowo zieloną. miejscami pokryta jakby brązą farbą.
przy okazji mam cos jeszcze do identyfikacji -
krążek żeliwny srednica z 20cm grubosc z 0.5cm na jednej stronie gapa ze swastą napis pommern
i winter hilfswerk des deutchen volks 19../..
na dole N.S.V....
z drugiej szkop siejący zboze i jakis symbol.
- zimowe prace pomocnicze narodu niemieckiego na pomorzu to zrozumiale ,ale data cos jakkby 1934/44? nie kojazy sie z pomocą dla ost frontu - raczej jakis czyn spoleczny :) w tych latach . ale po co dla jakiejs dorywczej pracy robic ciezki szyld ktory mozna sobie wsadzic najwyzej miedzy posladki, bo na scianie nie widac drugiej strony. po za tym akcja jest ograniczona w czasie ( za cos co sie odbyło) wyglada to w sumie jak jakis cywilny medal - z tym ze takim medalem to mozna zrobic porządek w niejednej mordowni. i wogóle sianie zimą?
moze ktos sie z czyms takim spotkał?
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundur pruski

czy przesyłając zdęcie w mundurze można z grubsza określić formację.
leszek Kabaciński
leszek.kabacinski@xl.wp.pl
proszę o odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundur pruski

czy przesyłając zdęcie w mundurze można z grubsza określić formację.
leszek Kabaciński
leszek.kabacinski@xl.wp.pl
proszę o odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie