Skocz do zawartości

Czy Niemcy to byli Waszym zdaniem żołnierze?


jaraca

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Niemców (oczywiście mam tu na myśli tych, poza granicami tego ich „Rajchu”) w czasie II wojny światowej możemy nazywać żołnierzami, czy w stosunku do tych bandytów nie stanowi to swoistej „gloryfikacji” oraz w takim razie żołnierzami są i oczywiście byli Polacy? Jak sądzicie czy nie wypadało by to jakoś zróżnicować? Chodzi mi przykładowo o określanie morderców, bandytów, terrorystów przyobleczonych w jednorodny mundur - strój MIANEM ŻOŁNIERZY. Ja sądzę że to spore nadużycie i ujma dla wszystkich prawdziwych żołnierzy walczących i ginących dla NAS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia. Zostawiłem u wulkanizatora koło z którego uchodziło powietrze. Odebrałem je po kilku dniach. Za usługę aprawa koła" zapłaciłem 15 zł. Powiedział, że zakleił dziurę i wymienił zaworek powietrza. Na następny dzień czyli dziś okazało się, że z koła nadal uchodzi powietrze. Popatrzyłem na koło, pomacałem, i widzę, że ciężarek od wyważania nie jest nowy tylko stary. Koło nie zostało wyważone, co jest procedurą normalną po zdjęciu i ponownym założeniu opony (co z kolei jest konieczne do zaklejenia dziury i wymiany wentylka). Wygląda na to, że koło zostało tylko napompowane, a nie naprawione. Czy takiego fachowca mogę nadal nazywać WULKANIZATOREM"? Czy nie stanowi to ujmy dla wszystkich uczciwych WULKANIZATORÓW? Dręczy mnie pytanie czy to jest prawidłowe nazywać wszystkich tak samo- WULKANIZATOR". Może tych porządnych nazywać inaczej, dla podkreślenia ich dobrej pracy? A może tych złych nazywać inaczej? Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co o tym sądzic.Mysle ze w kazdej armii bez wyjątku byli osobnicy o mianie :Zwierzecia w mundurze.Wojna i indoktrynacja polityczna doprowadziła do tego,Ze w armii niemieckiej dochodziło do wielu skrajnych sytuacji.Niestety Niemcy nie byli w tym wyjatkiem.Historia podaje wiele aktów barbarzynstwa innych nacji i narodów.Niestety Polacy tez przez wieki prowadzili wojny zaborcze i niestety nie byli w nich rycerzami bez skazy.Oczywiscie jestem totalnie przeciwny oddawaniu hołdu jakimkolwiek organizacją zbrodniczym takimi jak:SS,gestapo,jak i NKWD ,Czk,UPa i tym podobnym.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak formalnie to wlasciwie tylko SS jest uznana za formacje zbrodniczą ,nic nie wiadomo mi natomiast o UPA ,CZK ,NKWD. Dla nas 9dla mnie rowniez ,moj dziadek walczyl w 44 z sowietami pod Wilnem)to jest swołocz ale dla tych na wschod od Buga to gieroje 2 mirowoj wojny ,dla nich nasze AK ,NSZ to scierwo skonczone...

Jaraca jestes filozofem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie