Jump to content
  • 0

Dwa pociski i skorupa


desmo

Question

Witam wszystkich! Jest to mój pierwszy post na tym forum. Poszukiwaniem „skarbów” też zajmuje się od niedawna. Póki, co to próbuje się zgrać z moją już nie najnowszą wyrywką, ale na razie idzie mi to dość średnio 

Ale do rzeczy mam takie dwa pytanka (niektórym mogą wydać się głupie). Ostatnio znalazłem dwa pociski artyleryjskie – wydaje mi się, że są to chyba niemieckie Gr. 18 15cm. Niestety dokładnej średnicy nie znam, ale tak na oko te 15 cm to miały. Oba są bez zapalników. Oba pociski nie mają też spodu – jak widać na fotkach krawędzie są postrzępione, a w jednym z pocisków na dnie jest jakaś zaślepka, chyba z tworzywa. W drugim natomiast biała substancja - resztki MW? I tu moje pytanie – czy pociski te były wystrzelone i detonowały? Dlaczego nie mają spodu? Czy są bezpieczne?

Druga sprawa to identyfikacja pozostałości po pocisku. Ten odłamek waży około 10 kg a średnica w miejscu, w którym się kończy lekko przekracza 200 mm. Ostateczna średnica zapewne była większa. Wydaje mi się, że to może być pocisk z artylerii okrętowej…, ale pewien nie jestem.

Za wszelką pomoc z góry dziękuje!
pzdr

Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information