Skocz do zawartości

galon podchorążego SPP - jak wygląda oryginał ?


bolas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi mi o rekonstrukcje historyczną, a bardziej poszukiwania pod kątem oryginału.Taśma raczej powinna być taka sama - występowała w 3 grubościach 8, 4 i 2 mm. Najważniejsza jest ta 8 mm dla mnie :) Nie powinno być dowolności w temacie - bo to przecież jak np. dystynkcyjna - całe WP pewno miało identyczne.

Konkretnie chodzi o SPP w Ostrowi Mazowieckiej okres 1938-39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę o zakład, że były przynajmniej dwie różne taśmy. Jedna była fakturowana. Na zdjęciach wychodzi szarawo, więc pewnie była z jakiegoś materiału w kolorze srebrnym lub szarym.
Druga była gładka i na zdjęciach jest wyraźnie jaśniejsza. Obstawiam, że był to poprostu kawałek zwykłej białej tasiemki.
Oczywiście zaznaczam, że wszystko może być kwestią przekłamania przy wywołaniu. Jak to z analizą zdjęć po 70 latach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę z lektury powinnien być ten galon srebrzony - może tradycyjnie na stare srebro ? Wydaje mi się że nie ma żadnej wypustki kolorwej - caly jednolity.

Druga sprawa - taśma dystynkcyjna - coś mi świta w głowie, że podchorążowie SPP mieli nieco inne taśmy niż reszta WP - a mianowicie srebrne i bez czerownych wypustek. Dobrze mi się wydaje ?

Może ma ktoś pod ręką jakiś skan z dziennika rozkazów, przeglądu piechoty albo czegoś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie