Jump to content

jadów i okolice


jakubo01

Recommended Posts

Witam wszystkich czytałem troche postów i postanowiłem zapytac sie czy nie ma może ktoś jakis ciekawostek na temat jadowa i okolic (łochów , kamieńczyk wyszków dębe itp.).
Chodzi mi naturalnie o takie o których nie pisze za duzo w internecie np. przebieg traktów.
PS: Jeślli mozecie to napiszcie jakie fanty wam wychodzą
( naturalnie ci którzy tu szukali) i mniej wiecej nazwe miejscowsci.
POZDRO
Link to comment
Share on other sites

Jesteś z Jadowa? Jeśli tak to dlaczego nie zapytasz tutaj:

Gminna Biblioteka Publiczna
Kontakt
Jadów, ul. Jana Pawła II 17, tel. 025 6754047

W necie też łatwo cokolwiek znaleźć:
http://bip.jadow.az.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=433&Itemid=149
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...
Na tych terenach jest bardzo dużo poszukiwaczy. Wskakuj w teren i spotkasz z pewnością w ciekawych miejscach poszukiwaczy, których w Łochowie, Kamieńczyku, Tłuszczu i Wyszkowie nie brakuje. Wspomniane tereny typu Kamieńczyk czy Jadów są już bardzo przeszukane i coraz trudniej nawet o boratynkę. Co do ciekawych miejsc przeglądaj stare mapy, szukaj w necie pytaj się miejscowych na pewno znajdziesz ciekawe informacje, które później skonfrontujesz w terenie w postaci znalezisk. Ja jestem z Wyszkowa więc nie daleko i może na siebie wpadniemy. :)
Link to comment
Share on other sites

E tam bzdurki gadasz o tym,że nawet boratymki nie znajdziesz byłem ostatnio i znalazłem nawet kilka poza tym mam stamtąd klamrę saperów,w Kamieńczyku zaś znalazłem coś lepszego :-)
wiesz jak to zresztą jest idziesz niema wracasz jest ,za rok idziesz znowu i znowu coś jest.
Nasze tereny jeszcze wiele lat będą dobre do ...
Niektóre fanty nigdy nie zostaną odkryte...
Mówisz o mapach zgoda,o historii zgoda,ale te mapy to nieudolne reprinty czasem nawet bezwartościowe, a historia pisana też czasem jest trochę inna niż była rzeczywiście.
I tez trzeba brać duże poprawki na to co mówią lub piszą ludzie.Przekazywane historyjki to trochę mity czasem trafiają się owszem osoby mówiące konkrety,ale to tak jak z głuchym telefonem,każdy swoje doda i wyjdzie co innego.
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie co do Kamieńczyka, nadal są tam fajne fanty a po każdej orce wyłazi coś do góry.Z drugiej strony jak pogadać z ludzmi którzy tam kopali 10 i więcej lat temu to nie jest już tak bogato.
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Kamieńczyk oraz okolice np. trakt napoleoński przez Fidest tereny te są rzeczywiście dobrze przeszukane i wcale nie przesadzam. Teren na dzień dzisiejszy nie jest tak obfity w fanty jak np. 10 lat temu, kiedy np. przy Karczmie w Kamieńczyku, przy przeprawie lub na wspomnianym trakcie można było znaleźć w jeden wypad dobre garście monet i innych fantów. Do Kamieńczyka czy na wspomniany trakt już 15 lat temu przyjeżdżali poszukiwacze z Warszawy i prowadzili pierwsze odkrycia. Zapraszam do biblioteki w Wyszkowie w Czytelni Naukowej jest pewne opracowanie osoby, która opisała znaleziska z rejonu kamieńczyka i wskazała najciekawsze miejsca do poszukiwań. Osoba ta już biega z wykrywaczem od 20 lat i wszystkie najciekawsze miejsca odwiedziła i przeszukała.
Poniżej podaję link do wątku na temat Kamieńczyka, żeby nie było że przesadzam: http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=643908#771204

Oczywiście korzystając z wyszukiwarki natrafić można na posty nawet 5 lat wstecz na Odkrywcy, gdzie temat Kamieńczyka ciągle się przewija.
Link to comment
Share on other sites

Może gmina Mrozy koło Mińska Mazowieckiego nie jest zbyt blisko, bo jedzie się tam godzinę ,ale tą miejscowość też polecam :

http://www.mrozy.pl/index.php?menu=historia

Wieś nazywała się pierwotnie Grozy – tak było do 1812 r., kiedy w pamiętną zimę stacjonowały tu powracające z Rosji wojska Napoleona. Olbrzymie mrozy, jakie dotknęły wówczas okolicę, sprawiły, że wielu żołnierzy nie przetrwało chłodów i zamarzło na śmierć. Odtąd miejscowość tę zaczęto nazywać Mrozy."
te tereny dopiero poznaje :-)

mam tu już kilka trafień
Link to comment
Share on other sites

Poza tym ciekawe miejsce jest między szklarniami w Starej
Wsi jadąc w stronę Ludwinowa na górce po prawej stronie za rowem w lasku widać go z ulicy, jadąc i uważnie patrząc zaobserwować można krzyż jakby z kamienia napisy już ledwo widoczne :-)
Link to comment
Share on other sites

Poza tym ciekawie wygląda Kamionna :
z uwagi na :
http://www.lumisfera.pl/photo/422275/wie%C5%9B+Kamionna+ko%C5%82o+%C5%81ochowa.html

kościół i położenie ówczesnej szkoły.
tu odsyłam do linku gdzie jest wiele ciekawych informacji:

http://gminalochow.pl/historia.htm
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information