Jump to content

Czy to dobry sposób na konserwację?


Majorian

Recommended Posts

Do tej pory konserwowałem znaleziska olejem jadalnym. Wiem, że są znacznie lepsze sposoby konserwacji, ale wystarczył mi fakt, że powierzchnia przedmiotu jest odizolowana od wilgoci. Niedawno wyczytałem w internecie kilka opinii z których wynika, że olej naturlany np. rzepakowy może powodować korozję. Czy to prawda? Na wszelki wypadek zaniechałem jego stosowania. Co myślicie o pokryciu fantów pianką w sprayu do pielęgancji mebli zawierającą dużą ilość wosków naturalnych i związków silikonowych? Mam dostęp do dużych ilosci tej substancji.
Link to comment
Share on other sites

co do pianki to nie mam zielonego pojęcia ale czytalem w książce A.S.Sękowskich że aby zakonserwować metal należy go pomalować lakierem nitro który można w razie konieczności z metalu zmyć rozpuszczalnikiem nitro
pozdr... Hubert
Link to comment
Share on other sites

Olej syntetyczny szkodzi staremu silnikowi bo go czyści. Rozpuszcony syf zatyka kanały olejowe. Dodatkowo silnik zaczyna ciec bo syf go uszcelniał jak i pojawiają się luzy które syf kasował swoją obecnością. Nawet bardzo stare silniki wyremontowane znakomicie działają na nowoczesnych syntetycznych olejach a ich żywotność znacznie wzrasta. Słowem, dobry olej szkodzi zużytym silnikom a nie starym w znaczeniu wiekowym! Odnośnie pianki to limonene" może być kwaśne.
Wojtek
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Olej silnikowy czy syntetyczny pokryje fant, zabezpieczajac przed dopływem powietrza. Ważnym jest, że w jednym i drugim powinny być inhibitory korozji i to one zabezpieczą fant na długo. To lepsze niż sam wosk pszczeli.
Możesz go trochę podgrzać przed nałożeniem, lepiej się rozprowadzi.
Link to comment
Share on other sites

http://www.kernite.com/kernite/productView_byCategory.asp?country=POL&language=Polish&language_id=11&countryName=Poland&pName=LUBRA+K+AHT+%2812X1%29

Pozdro.

PS.Osobiście stosuję go tylko do konserwacji wyjątkowych rzeczy,powodem jest cena i trudna dostępność.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information