Skocz do zawartości

archeologii - nauki pomocnicze


kopijnik2

Rekomendowane odpowiedzi

Kopijnik wziąłeś poprawkę na łysego? Coraz to szybciej się oddala a on nas przy słońcu trzyma... Wachnięcia będą większe im bardziej będzie od nas dalej tym samym zmiany klimatyczne się nasilą... Może jestem nie reformowalny jednak sądzę, że grozi nam oskard.... Może oskard troszkę mniejszy niż poprzednio, ale jednak oskard. No może za życia naszych prawnuków.... A co tyczy małych i wielkich epok to tych małych było na przestrzeni b. dużo jak i rozkwitów i stagnacji ludzkości. Wieki jasne i ciemne". Klęski głodu.. klęski nazwane inaczej. Jak dla mnie powiązane z tym cyklem. Kultura i sztuka na przestrzeni dziejów raz rozkwita raz zanika. Może jestem Kubuś Ftalista....
Pozdro
Ps Jak premier prezydentowi zabrania to to wszystko jest pikuś;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...
ale... Zakładasz,że jeden z najwcześniejszych Awdańców nazywał się głowa" i to w współczesnym brzmieniu? Raczej mało prawdopodobne. Ja bym jednak optował za wersją, że założyciele siedziby mogli nazwać miejsce w swoim języku (głów - glow, cin- shine ew. jakieś inne słowo które dało formant czyn" po fonetycznym spolszczeniu) Moim zdaniem nazwa się przez wieki spolszczyła i nazwisko tym bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - Głowa jak:-Krzywousty - Laskonogi - Sinobrody - Rudy - Chrobry - Groźny
późniejsi - Żyłak, Wąs, Kutas, Koza itp.

głowa - zachodniosłowiańska http://pl.wiktionary.org/wiki/g%C5%82owa

Toponimia - zakorzenione są w historii powstania i sąsiednich nazwach
-czyny są średniowieczne
-dorfy - w obszarze osadnictwa niemieckiego - od średniowiecza - do dzisiaj - ale -dorfy na Podlasiu wynikły z fali osadnictwa XIX w.


Więc - zbitka rdzenia iesłowiańskiego" ze słowiańskim -czynem" - jest mało prawdopodobna ...
szczególnie - że słowiański rdzeń jest stary, popularny, i naturalny"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie