Skocz do zawartości
  • 0

Prośba - odznaki, jaka jednostka?


ŁukaszK

Pytanie

Witam.
Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu jednostki, w której służył mój dziadek. Wojna zastała go w Toruniu. Według zapisek z notesu (z września: nazwy miejscowości kwaterowania i dwie daty 4.09 i 17.09.1939r) Wynika, że miał przydział do VIII DOK w Toruniu. 4-go całonocny marsz w kierunku Warszawy. 17-go dostał się do niewoli (bitwa nad Bzurą). Szlak dziadka wygląda następująco:
4-5 kwatera las Pieczeń lub podobnie,potem
Bieganowo, Sompolno, Podlesie, Ostrowy, Kutno, Skrzeszewy, Rybno, .., .. , .. dwunasta nad Wisłą. Jeśli post przejdzie i znajdą się chętni do pomocy, to prześlę dane, które udało mi się zebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

kowalinho ponownie Wielkie Dzięki . Postaram się załatwić lepsze fotki korpusówek. Z tymi przesunięciami zdaję sobie sprawę. Prawdopodobnie wszystkie drogi były dość zapchane i przemieszczali się równolegle gdzie można było. Orientujesz się, czy były inne jednostki z takimi zielonymi patkami, albo niebieskimi, może fotograf miał tylko taki kolor... 16DP szła Dużo mi pomagasz. Postaram się wrzucić jeszcze jakieś dane. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kopijnik2 tą ustaliłem, bo najłatwiejsza (za pomocą Allegro).
Dzięki adek_wawa to nie płacz,lecz irytacja. Jakie fora masz na myśli, bo mi przychodzi jedno i nie wiem czy dobrą drogę obiorę Kampania Wrześniowa 1939"
Wrzucam POS-a i kolejne do id

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,
Jeśli chodzi o barwy poszczególnych broni to tylko artyleria miała zielone otoki i patki. Patki niebieskie miała piechota.
Nie podejrzewam, żeby fotograf pomylił kolor, jeśli tak to próżne nasze gdybania...

Czekam na ewentualne dodatkowe informacje, skany ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy coś na paskach skórzanych czapki było mocowane, a tutaj jakby coś było

Info dodatkowe:
Antoni Krakowiecki syn Wincentego i Anastazji z d.Glejzerowicz
ur. 02luty 1916r w Osięcinach pow. Aleksandrów Kujawski
w niewoli był w Stalag VIII B (selon une liste du 20.11.1939), a później różne prywatki" (próbował notować którędy szli i jechali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyrwać" fotkę, ma przyjechać pocztą:) O te kolory zapytałem tak proforma, bo coś mi się kojarzyło, że gdzieś niebieskie otoki widziałem. Przy niebieskich byłbym pogrążony. Hm..., głupio mi pytać, ale co robić: Czy dysponujesz może opracowaniem korpusówek 15DP i 27DP, przy 16DP jakby nie patrzeć to chyba jednak za daleko byłby od głównych oddziałów. Próbowałem także dopasować korpusówki, gdyby wymazać mu łapy toby pasowały:))) Spróbuję z oryginalną fotką. Odtworzyłem również szlaki bojowe 15 i 27 z datami ich marszów i dziadka okazuje się, że najmniej pasują w kolejności: 9DP 27DP(ta do 04.09 nie pokrywa się, po 04.09 pokrywa się+/-), i 16 DP (nie bardzo) najbardziej 4DP, 15DP. Aż tak by się chyba nie wymieszali...Dzięki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie