Jump to content

Czechosłowacja 1968


076

Recommended Posts

W dniu 30, 09, 2008 już tradycyjnie w muzeum broni pancernej w Lesanach pod Pragą odbył się Tankovy den W tym roku w związku z planowaną rekonstrukcja wydarzeń z 1968r byliśmy zaproszeni do udziału w nich jako LWP grupa LWP Łodź wystawiła 4 postacie z innych miejsc w Polski dołączyły do nas jeszcze 3 osoby. Blok tematyczny w którym uczestniczyliśmy składał się z dwóch części:
wspólnych manewrów PRL, ZSSR, CSSR, DDR
oraz okupacji Czechosłowacji
Oprócz bloku 1968 były pokazy potyczki czeskich wojsk z terrorystami (obecne czasy), oraz pokazy z 1938 obejmujące walki z freikorpsem oraz prawdziwą oraz alternatywną wersje spotkania z regularną armią niemiecką.

Filmiki z tej rekonstrukcji
http://www.youtube.com/watch?v=2N1AzYGvTuo
http://www.youtube.com/watch?v=aPc59peZmZg&feature=related
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze warto dodać ze ilości amunicji, jakie zużyto na pokazach są jak na nasze Polskie warunki po prostu przeogromne, ale co tu dużo gadać każda sztuka broni na pokazach była strzelająca czy to nowoczesnej czy tez przedwojennej (wojennej). Zresztą można to samemu zobaczyć na filmikach z tej imprezy.
Oczywiście Czesi zapewnili nam nocleg (byłe koszary), jedzenie i zwrot kosztów podróży do doszło „rozszerzone” zwiedzanie muzeum pojeżdżenie „sprzętem” i duże ilości piwka na integracyjnej imprezie.
Na 100% pojedziemy tam za rok
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information