Jump to content

bagnet


lars

Recommended Posts

Witam. Trafil mi sie taki sztrucel i chcialbym odzyskac z niego okladziny i zatrzask. Niestety wszystko jest zapieczone. Mam pytanie w jaki sposob to odzyskac. Czy moczenie bagnetu w ropie da jakis efekt, czy nie zniszczy to okladek. Moze ma ktos jakis lepszy sposob. Dziekuje i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Skoro bakielit to elektroliza. Dopiero nastepnie moczenie w czymś tłustym. I tak nikła szansa na odkręcenie okładek, może od razu odwiercić śruby? Zatrzask na koniec obstukać młotkiem na kowadle może po uprzednich zabiegach da się rozkręcić. Niestety lubi się urwać przy odkręcaniu. Do odkręcania śrub okładek ostukanie jest równie pomocne. Odkręcać dopasowaną końcówką śrubokrętem udarowym. Sporo takich złomów rozkręcałem, po prawdzie niewiele udało się bezproblemowe, a kilka zniszczyłem.
Wojtek
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Masz całkiem przyzwoity stan. Popsiukaj jakimś odrdzewiaczem na śrubki i zatrzask. Miałem wz. 28 - wbity w ziemię. Po elektrolizie, moczeniu w ropie i odrdzewiaczach zatrzask chodzi jak w nówce sztuce:) A sprężyna jest cała w oksydzie. Tylko rób to powoli bo wtedy możesz coś zwalić.
Polecam stukanie gumowym młotkiem na drewnie.
makul
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information