Skocz do zawartości

bagnet


lars

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trafil mi sie taki sztrucel i chcialbym odzyskac z niego okladziny i zatrzask. Niestety wszystko jest zapieczone. Mam pytanie w jaki sposob to odzyskac. Czy moczenie bagnetu w ropie da jakis efekt, czy nie zniszczy to okladek. Moze ma ktos jakis lepszy sposob. Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bakielit to elektroliza. Dopiero nastepnie moczenie w czymś tłustym. I tak nikła szansa na odkręcenie okładek, może od razu odwiercić śruby? Zatrzask na koniec obstukać młotkiem na kowadle może po uprzednich zabiegach da się rozkręcić. Niestety lubi się urwać przy odkręcaniu. Do odkręcania śrub okładek ostukanie jest równie pomocne. Odkręcać dopasowaną końcówką śrubokrętem udarowym. Sporo takich złomów rozkręcałem, po prawdzie niewiele udało się bezproblemowe, a kilka zniszczyłem.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Masz całkiem przyzwoity stan. Popsiukaj jakimś odrdzewiaczem na śrubki i zatrzask. Miałem wz. 28 - wbity w ziemię. Po elektrolizie, moczeniu w ropie i odrdzewiaczach zatrzask chodzi jak w nówce sztuce:) A sprężyna jest cała w oksydzie. Tylko rób to powoli bo wtedy możesz coś zwalić.
Polecam stukanie gumowym młotkiem na drewnie.
makul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie