Skocz do zawartości

Fisher F75


kijow

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam go, zamierzam go kupić celem przetestowania. Dla mnie ten wykrywacz jest interesujący z powodu, że oprócz pracy dynamicznej, ma pracę statyczną dobrą do militarki, co jest obecnie wyjątkowe wśród wykrywaczy zachodnich. Czyli mamy wykrywacz uniwersalny, dobry do monetek i do militarki. Wadą jest sonda DD, którą trudno się namierza, ale ten typ sondy jest efektywniejszy od sondy koncentrycznej - dłuższe pole przeszukiwania, czyli większa wydajność poszukiwań. W związku z tą wadą, zastanawiam się, czy do niego nie kupić Detektor do namierzania White's BULLSEYE"? Natomiast ceny dodatkowych sond typu motyl są jak na razie zaporowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego kijow - polecam wyszukiwarkę forumową bo na temat tego sprzętu zostało już sporo napisane.
Jeśli chodzi o cewkę DD to spokojnie można się przyzwyczaić do namierzania i po jakimś czasie można to robić bardzo precyzyjnie.
Swoją drogą każdemu polecam krecika, czyli pinpointer, jako uzupełnienie sprzętu. Sam używam FX-1 firmy Sunray który jest w zasadzie mini cewką na stałe przytroczoną do F75 i która funkcjonuje w każdym trybie tego wykrywacza. To bez wątpienia najlepszy kret do F75.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa jest banalnie prosta, szukasz złotego środka -- zależności dyskryminacji i czułości. To cała filozofia.
Tylko musisz wiedzieć że jest to najczulszy wykrywacz na rynku. łapie nawet niewielkie kawałki monet itp.
Także metodą prób i błędów poznasz go napewno.
Jedyną jego wadą, (a może moją --że nie mogę się przyzwyczaić po wykrywkach z cewką koncentryczną ;-)) jest namierzanie cewką typu DD. (Ale to konieczność przy trybach all metal, które posiada)
Szkoda że nie można dokupić cewki koncentrycznej od F70. Na razie nie występuje, jako zamiennik. Jak bym się mylił, proszę o sprostowanie.(Chętnie zakupię koncentryka ;-)).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem zasięg F75 na samochód [nie cierpię aptekarstwa z zasięgami na monetkach], dla pracy statycznej 2,3 m [dla porównania Prospector 2,1 m], niestety :) jest taki czuły, że wykrywa drobiny metalu praktycznie niewidoczne w przebieranym palcami gruncie, a jego cewką DD nie da się praktycznie namierzać, muszę dokupić pinpointera, a Viking nie ma nic ciekawego do zaoferowania :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem wiem poczytałem o tych dwóch sprzętach i zrobiłem porównanie, powiem jedno ... jeśli chodzi o zasięg na klamrę tak jak było w moim pytaniu to f 75 wypadł o 3-4 cm słabiej... dodam ze porównanie miało miejsce w znanym sklepie w warszawie, test zrobiono w powietrzu. w terenie potwierdził się wynik... cz 3d jest głębszy na klamerki i większe przedmiotykolorowe" ... za to f 75 ma inne zalety ale o tym można przeczytać na innych forach... Jeśli ktoś uzyskał inny wynik na klamrę porównując te dwa sprzęty to ... albo miałem wybitny egzemplarz cz albo operator f 75 był do bani w co nie chce mi się wierzyć... jeśli jest to możliwe chciałbym by ktoś z was powtórzył test a klamre" tych dwóch wykrywaczy i wypowiedział sie . pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przesada, ale jak drobiny metalowej nie widać gołym okiem - maskuje się w sypkim gruncie, a sonda nie namierza punktowo tylko liniowo, to ... pinpoiter [56 $ w USA] powinien być dodawany gratis do F75 :)
W moich okolicach gospodarze za cara" i w międzywojniu wysypywali usługowo śmiecie z Warszawy na swoje pola. Często zdarzają się drobne ścinki blachy mosiężnej, brązowej lub cynkowej oraz krople" ołowiu - pozostałości po odlewach.
Co do prób na klamrę, to powinny być wykonane dla obu wykrywaczy - dla tego samego rodzaju pracy, przy wyłączonej dyskryminacji i na pewno nie w sklepie, tylko na wolnym powietrzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę raz jeszcze - Namierzanie jest na serio proste, tylko trzeba się przyzwyczaić:) Kupno krecika jest jednak jak najbardziej wskazane właściwie do każdego sprzętu.
Porównywać można wszystko ale F75 i CZ3D to kompletnie różne wykrywacze, choćby dlatego, że CZ3D to już troszkę dziadek (w zasadzie jest to z grubsza CZ5).. F75 jest bardziej skomplikowanym wykrywaczem i jestem pewien, że test nie był przeprowadzony poprawnie. Prawdopodobnie użyto jakiegoś stabilnego" trybu zamiast prawdziwego kilera na kolor, czyli trybu JE". Problem z tym trybem polega na tym, że operowanie nim wymaga dobrego poznania sprzętu i doświadczenia gdyż tryb ten jest hałaśliwy i niezwykle czuły. Taka próba przy użyciu JE w ogóle nie byłaby możliwa w pomieszczeniu ze względu na ilość zakłóceń. Nie twierdzę przy tym, że CZ3D jest złym sprzętem ale F75 jest bez cienia wątpienia sprzętem wybitnym.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,

Wreszcie ktoś to powiedzieł BRAWO VanWorden !!!
Kiedyś dawno robiłem (w domu) kopię fishera 1266X i zaprzestałem prac ze względu na mizerne zasięgi i niestabilność. Wyobraźcie sobie jakie było moje zdziwienie gdy oryginalny Fisher CZ6 był identycznie niestabilny i miał identyczne zasięgi jak mój prototyp.

Takich urządzeń nie powinno się testować w terenie gdzie są zakłócenia EM na czestotliwości pracy i harm..

Do lasu na pole tam testujcie F75 (i inne).
Podzrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Witam kolegów z racji sporego czasu od pojawienia się na rynku fishera f75 ,oraz zapoznania się z nim przez posiadaczy tego sprzętu mam takie pytanko.... jak wygląda u niego opcja z wykrywaniem odłamków ,czy mocno wariuje??? pytam bo zastanawiam się nad zakupem. Pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeci sezon latam z F75.Poczytajcie testy tego wykrywacza w Odkrywcy,są bardzo rzetelne.Jak ktos nie chodzi w sluchawkach to trzeba w zasiegach ując 10 %.Mam sprzet bardzo stabilny(jakis udany egz) bo mogę chodzic na czulosci 96 i nie mam zaklóceń.Nie znosi tylko sieci elektrycznych gorniczych.Super wazne jest dostrojenie do gruntu,robie to precyzyjnie,bo od tego wszystko zalezy.Dostrajac trzeba na statyku,zobaczycie wtedy jak bardzo trudno o kawaleczek terenu bez zadnego najmniejszego metalu.Poprzednio latalem 2 sezony z CZ3d i nie widze roznic w zasiegach na disk,F75 daje troche wiecej informacji na ekranie.
Klucznik z Klucz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie