Jump to content

GRUCZNO koło Świecia n.Wisłą

hombre1

Recommended Posts

Kopalnia tajemnic w centrum wsi
Góra Świętego Jana w Grucznie od wielu lat czeka na archeologów, którzy jeszcze raz ją zbadają
- To miejsce cały czas czeka na gruntowne przebadanie przez archeologów, choćby takie jak to przeprowadzone w latach 1996-2003 w Kałdusie koło Chełmna - mówi Jarosław Pająkowski, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. - Góra św. Wawrzyńca w Kałdusie, gdzie dokonano wielu ciekawych odkryć, leży 5 kilometrów w linii prostej od Góry św. Jana w Grucznie. Wiem, że profesor Wojciech Chudziak z toruńskiego uniwersytetu planował podobne badania przeprowadzić w Grucznie już kilka lat temu. Jestem przekonany, że ich efekty byłby równie sensacyjne - uważa Jarosław Pająkowski.

Widzę,że nie bardzo sie zrozumieliśmy...ja piszę o wykopkach,a kol.o archeologii.Nie ma sensu moim zdaniem udawadnianie,że w Grucznie są miejsca interesujące archeologicznie,bo to wiedza ogólnie znana.Pytałem wyrażnie o wykopki i o to miejsce pod tym kątem,bo również wiadomo,że sporo jest tam tego typu miejsc.Pozdro.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information