Schivelbein Posted August 16, 2008 Author Posted August 16, 2008 Znalazłem go na necie wszystkim dzięki za info.http://arkady.i365.pl/bagnety_pl/niemcy/153-bagnet-prywatny-w-typie-ks-98.htmlPraktycznie każdy niemiecki bagnet bojowy miał swój odpowiednik pozasłużbowy.To ładniejsza – często bogato zdobiona wersja bojowej broni, którą żołnierz, lub weteran kupował sobie z własnych środków i nosił poza służbą. Często te bagnety były np. nagrodą w zawodach strzeleckich (można je spotkać z takim właśnie grawerunkiem).Najczęściej spotykanym prywatnym bagnetem KS są bagnety wykonane w III Rzeszy, choć robiono je już nawet przed I Wojną Światową. Bagnety drugowojenne najczęściej mają okładziny wykonane z czarnego tworzywa sztucznego, moletowane z drobną skośną kratkę.Bagnet, mimo, ze posiada zatrzask na karabin nie nadaje się do używania go jako broń bojowa. Rękojeść najczęściej wykonana jest ze stopu cynkowego, który nie wytrzyma pchnięcia karabinowego, lub zginania. Było kilka wersji głowni, które różniły się głównie kształtem zbrocza i długością (często zdobione trawieniem).Pochwa stalowa.- czarna.
Question
Schivelbein
Prosze o identyfikacje.
3 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.