Skocz do zawartości

Stop stali na gąski T34.


Słuszny

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Witam!
Wydawac by sie mogło ze banalne pytanie.Trafił sie warsztat naprawczy,taki polowy,niby nic ale jednak gasek od T34 i inych elementów" wyszło ....... odrobine :)Wszystko podczas prac lesnych,pod nową uprawe.Nie majac co z tym zrobic.Postanowiono oddac je na szczytny cel,tj na skup złomu.Niech z ruskiego T34,jego gąsek,polskie huty produkują stał na poczet przyszłych stadionów,autostrad itd.A tu d........Uprzejmy Pan z magnesem" stwierdził ze to nie stal i gasek,a dokładniej maluskiej przyczepki,nie przyjmie.No i doszedłem do sedna sprawy.Z jakiego stopu były wykonywane te ogniwa do T34?
Napisano
Gąsienice T34 (chyba i innych czołgów też) były wykonane ze staliwa Hadfielda. Nie znam się na tym, ale słyszałem, że to materiał bardzo odporny na zużycie, ale mało nadający się do ponownego przetworzenia.

Pozdrawiam

Wilzken
Napisano
Witam!

Gąsienice to stal manganowa- stal Hadfielda. Jest bardzo odporna na ścieranie, zawiera 1,1-1,3% C i 12-13% Mn.

Pozdrawiam, Łukasz

P.s. Odkupiłbym może jakieś gąski /lukasz@poszukiwania.pl, gadu 792152/
Napisano
Mam prośbę do Kolegów o zamieszczenie zdjęcia takiej gąski" z wymiarami. Skład tej stali sugeruje, że może ona NIE zachowywać się jak ferromagnetyk.
  • 2 months later...
Napisano
rzeczywiście , traki gąsiennic T34 są wykonane ze STALIWA a ze stali Hadfielda były tylko sworznie . Staliwo było łatwiejsze w produkcji , ponadto same gąsiennice szybko się zuzywały więc stale gatunkowe nie miały żadnego uzasadnienia , nawet współcześnie traki od gasiennic spychaczy DT , Staliniec , Stalowa Wola nosza ślady ( te fabrycznie nowe) matryc odlewowych (resztki częsciowo przypalonej formy ) .

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie