Jump to content

info od administratora - każdy ma przeczytać ten wątek obowiązkowo!!!!!!!!


Bocian

Recommended Posts

Proszę nie zamieszczać w serwisie informacji niezgodnych z prawem, obelg, bezpośrednich ataków na innych, tekstów będących podstawą do wytoczenia procesów cywilnych lub ścigania z urzędu, zdjęć przedmiotów niezgodnych z prawem, przedmiotów do identyfikacji niezgodnych z prawem, nie zamieszczania zdjęć swoich znalezisk również niezgodnych z prawem.

Wiem że moderatorzy powinni takie informacje wychwycić i usunąć jednak problemy są dwa.

1. nie wszystko są w stanie wyłapać

2. nie są w stanie zinterpretować w prosty sposób co jest a co nie jest zgodne z prawem i cienko im wyłapać cienką granicę między cenzurą, własną oceną a legalnością.
Same urzędy mają problemy z określeniem tej granicy.


Otrzymałem urocze pisemko z prokuratury z nakazem ujawnienia danych ogólnie dostępnych na każdym serwerze a dotyczących IP dwóch osób. Identyczne pisemka otrzymali również administratory dwóch innych forów o tej tematyce.
W piśmie tym nie była zawarta żadna klauzula więc uważam że publiczna informacja o tym fakcie wykorzystana aby zaapelować o rozsądek nie jest ujawnieniem czynności procesowych a dobrym kubłem zimnej wody dla mających wszystko gdzieś.

Dlatego ponownie proszę o zdrowy rozsądek przy pisaniu postów i przypominam kodeks poszukiwacza:1. Pamiętaj,że jesteś poszukiwaczem, a nie barbarzyńcą a twoje postępowanie kształtuje opinię o wszystkich poszukiwaczach.
2. Przestrzegaj prawa. Nie naruszaj stanowisk archeologicznych i obiektów podlegających ochronie. Uzyskaj wszelkie niezbędne zezwolenia władz lub właścicieli, jeśli są one potrzebne.
3. Uszanuj zmarłych. Jeśli znajdziesz szczątki ludzkie, powiadom Policję; pamiętaj, że przedmioty znalezione przy zwłokach mogą pomóc w ich identyfikacji.
4. Pamiętaj, że zabytki historyczne, świadectwa przeszłości, należą do nas wszystkich, współczesnych i przyszłych pokoleń. Jeśli natrafisz na stanowisko archeologiczne - zabezpiecz je i powiadom służby konserwatorskie.
5. Jeżeli znalazłeś jakikolwiek przedmiot, co do którego masz przypuszczenia, że zawiera ładunek wybuchowy, to zabezpiecz w możliwy dla ciebie sposób i zawiadom odpowiednie służby.
6. Bezmyślnie nie niszcz przyrody bo jesteś jej częścią - staraj się nie zostawiać śladów swojej bytności w terenie, jeżeli możesz zabierz znalezione śmieci ze sobą.
7. Rozwijaj swoje zainteresowania i namawiaj do tego innych - dziel się zdobytą wiedzą , nie ubędzie Ci jej, a możesz wiele zyskać.
8. Uszanuj ciekawość spotkanych osób. One także mogą ci pomóc.
9. Utrzymuj dobre kontakty z innymi poszukiwaczami i namawiaj ich do przestrzegania Kodeksu.
10. Pamiętaj, że reprezentujesz elitę wśród pasjonatów historii. Pokaż więc, że jesteś dumnym odkrywcą szanującym prawo.
Pamiętaj że tylko od Ciebie zależy jak będzie postrzegane to hobby!
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information