Skocz do zawartości
  • 0

żelazny krzyż do id. czy oryginał??


vojtaz2

Pytanie

Pytanie czy oryginał?? środek się rusza, łapie magnes, kółeczko chyba ze srebra . Dlaczego pytam, bo wygląda jakby dziś go zrobili, zero śladów po noszeniu go , ani jednej najmniejszej ryski, świeci się jak nówka. Kupiłem go ze 3 zdjęciami tego samego żołnierza, ponoć to On go nosił na mundurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... Powiem tak, znam takie samo odznaczenie, które nie było noszone przy mundurze, a od 66 lat leżakuje w drewnianej szkatułce, i jest wyciągane na światło dzienne bardzo rzadko, mimo tego na pierwszy rzut oka widać że to oryginał, i że ten przedmiot posiada na sobie patynę czasu" (nie wiem jak to opisać). Tu mam wrażenie, że ten przedmiot jest wykonany współcześnie. Może to wina zdjęcia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo02 rozjaśniłem zdjęcia trochę. A twoja historia jest bardzo podobna do mojej, tylko moja się odgrywała na strychu przy starej babci (żony tego żołnierza) , jej syn i ta babcia mi sprzedali tez fotki i ten krzyż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w czasie I wojny odznaczeni nosili tylko wstążkę ze względu na to, że odznaczenie jest dosyć ciężkie i może się np. oberwać przy zaczepieniu o coś. Natomiast po wojnie kombatanci z pewnością przypinali z różnych okazji posiadane odznaczenia. No chyba że odznaczony nie miał okazji ponosić. Posiadany przeze mnie egzemplaż ma ślady noszenia na kółku i przetartą wstążkę.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kijow dzięki i też tak myślałem że to w 100% oryginał.



ludzie którzy mi to sprzedawali wyglądali w porządku. a więc trafił mi się krzyż w stanie fabrycznym :) oraz fotki gratis:) pozdrawiam najmocniej
znawców tematu i dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebro to taki material ze patyna na nim musi byc-na zdjeciach patyny nie widac ale jest jak to na srebrze-taka szara patyna-krzyz nie blyszczy sie jak psu jaja tylko jest lekko przypatynowany.Zdjecia nie oddaja wszystkich szczegolow ale wykonanie jest naprawde staranne, srodek magnetyczny i bardzo wiarygodne ogniska rdzy na zelaznym srodku krzyza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina zdjec-w realu stan nie jest taki rewelacyjny-srebrna ramka ma typowa dla srebra patyne a na stalowym srodku sa ubytki w farbie i drobna rdza w niektorych miejscach.Postaram sie zrobic jutro fotki ktore to lepiej zobrazuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zakladac nowego tematu to zapytam tutaj.Co sadzicie o tym krzyzu?Jak bedzie trzeba to dam lepsze fotki...
http://images32.fotosik.pl/255/f07be039e4d510c7.jpg
http://images26.fotosik.pl/215/d755316b91a4e880.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem go na tej aukcji http://www.allegro.pl/item355926971_355926971.html
Sa na niej zdjecia ktore lepiej oddaja stan tego krzyza.Niby madrze prawisz no tylko z 2 strony to ladne stany wogole nie wchodza w gre bo zawsze moga byc podroba.Troche fantow widzialem i szczerze mowiac kupilem ten krzyz bez zbytnich przemyslen ale caly czas mi sie podoba-niebardzo jest sie do czego przyczepic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w poprzednim przypadku nie miałem raczej wątpliwości, że to nie jest oryginał, tak przy Twoim CONRADO mam. Możesz załączyć lepsze zdjęcia?
Ramka wygląda na autentyczną, jest wytarta na rogach, ale kółko wygląda jak dorabiane, bo nie ma wyrobienia, jakie powstaje od noszenia. W sprawie sygnowania sprostowanie - strona po której jest sygnatura zależy od producenta, a tych było wielu. Moje wątpliwości co do autentyczności budzi też kształt koron, trójliścia dębu i liter. Na moim krzyżu widać każdy szczegół, każdą perełkę, każdą żyłkę liścia - na Twoim rysunek koron i trójliścia wydaje się dość schematyczny. Nie jestem pewien, czy wszyscy grawerzy byli tak precyzyjni jak ten, spod którego ręki wyszedł stempel użyty do wybicia mojego krzyża. Mój egzemplarz był poza tym oksydowany i miejscami są ślady powierzchniowej korozji.
Napisz jeszcze jak ramka jest spatynowana, jakiego koloru jest patyna w miejscu lutowania kółka, jaką powłoką pokryty jest środek krzyża, czy nie ma zadrapań do białego metalu na rogach.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie