Skocz do zawartości

Puławy


Rekomendowane odpowiedzi

Teren:
Polska wschodnia

Rodzaj obiektu
Zespół obiektów

Linia fortyfikacyjna
Brak danych
Lokalizacja Las pod Puławami
Opis obiektu Zespół schronów, około 15 sztuk, prawdopodobnie wykorzystywanych jako składy amunicyjne (w okolicy dwie zarośnięte strzelnice). Stan bardzo dobry.
Opis dojazdu Jadąc z Puław w kierunku Zyrzyna należy minąć skrzyżowanie z reklamą Biowet (po lewej stronie) a następnie skręcić w pierwszą drogę leśną po prawej stronie. Następnie jedziemy drogą w las około 1km (może trochę więcej). Zespół schronów znajduje się po prawej stronie drogi (około 200m). Bardzo trudno tam trafić w lecie (wszystko zarośnięte) ale boczne drogi prowadzące są dobrze widoczne. Sam potrafię tam dojechać, choć trafiłem tam przypadkiem.
Autor wpisu


Grzegorz Goluch gx@op.pl
Inne informacje Nic nie wiem na temat historii tych obiektów choć baaaardzo bym się chciał dowiedzieć. Wszystkie schrony można swobodnie penetrować.

Informacja pochodzi ze strony http://www.fortress.hg.pl
Pozdrawiam,Grzebiuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpisanie. Postaram się dowiedzieć coś więcej. A czy o carskiej prochowni ewentualnie o bunkrach gestapowskich w tym lesie wiecie? Znajomy mówił że cześć z nich została wysadzona ale niektóre zostały( znalazł tam waltera) więc można by zobaczyć co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja też z Puław.
Ogólnie to stan tych bunkrów jest dobry, i łatwo tam trafić jak ktoś chce to moge mapkę zrobić i na priva podesłać bo opis dojazdu taki sobie a odległości błędne według mnie. Nie pamiętam ile tych bunkrów było ale coś koło 15 chyba jest trafne. Dalej tam nie było strzelnicy tylko prochownia, a bunkry służyły jako skład amunicji. Po budynkach zostało trochę gruzu tylko. Teren przeszukany konkretnie, w zeszłym roku wyszedł mi tam guziczek tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę temat od lat nadal aktualny. Szukałem informacji nt. prochowni w tym roku jeżeli chodzi o te fortyfikacje jedną znalazłem 12 maja (brak czasu na lokalizacje innych). Obok zamieszczam zdjęcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ależ ich nie trzeba szukać! Idziesz do samej prochowni (droga tam prowadzi a ona otoczona była wałem ze stanowiskami na rogach i po środku każdego z nich, przed samym wjazdem stał kolejny budynek, a wszystko otoczone zasiekami w odległości około 10 m od wału) i stojąc twarzą zwrócona na wał po lewej stronie widać przynajmniej 3, cofasz się i średnio w odległości co 20-30m masz czy po lewej czy po prawej bunkier, chyba tylko jeden jest prawie nie widoczny bo przysypany.
Oczywiści znajdują się w różnej odległości od drogi ale jeżeli będziesz szedł 30 m od niej to powinieneś zaliczyć wszystkie.
W samych bunkrach nie ma czego szukać jeżeli komuś by sie zachciało babrać w wodzie i błocie bo za moich czasów (1997) już tam nic nie było. Sama droga (nasypowa) również przekopana jak i rowy na jej poboczu.
Jeżeli komuś się zachce to proponuje polatać po krzakach to może coś tam wyjdzie (PS. sprawdzałem jesienią tego roku - wynik > uno guziken i uno medaliken )
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Ja ok. 10 lat temu, w tych okolicach (okopy" między bunkrami, a strzelnicą) znalazłem piramidkę dobrze zachowanych amerykańskich gaśnic z 1956r :-O Wyglądały jak powiększony nabój od syfonu z centralnie zamocowaną dźwignią w kształcie litery T. Etykiety żółte z czerwonymi napisami (czytelne)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie