Skocz do zawartości

Gaszone" insygnia WSS


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na jednej z fotografii przedstawiającej żołnierzy z 12 DPanc SS widziałem trzech żołnierzy między innymi w czapkach w barwach maskujących z których pierwszy nie miał na niej nic, drugi z przodu miał stalową czaszkę a trzeci przeszytego orła i czaszkę (obie rzeczy z materiału).

Zapewne nie wyszywano tych insygniów przy użyciu wielobarwnej nici (czy byłby sens tworzeie czegoś co miało służyć do identyfikacji tak, aby nie było widoczne ?) jak żołnierz chciał się bardziej zlać z otoczeniem to zawsze mógł je odpruć lub przybrudzić we własnym zakresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wysnuwanie teorii i przeprowadzanie dowodu na podstawie jednej fotografii jest o tyle niebezpieczne co łatwe do obalenia, jak? Otóż zapraszam do przestudiowania ksiązki Michael D. Beaver \\Uniform of the Waffen SS\\", od razu do tomu III, gdzie prezentowane są insygnia w wersji gaszonej.
Osobiście widziałem czapkę kamuflażową w naszytym metalowym guzikiem z totenkopfem, używanym we wczesnych furażerkach i to też ma dowodzić nieistnienia insygniów w barwach gaszonych?


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 17:49 27-04-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie