Jump to content

coś lepszego od elektrolizy?


KrzyGos111

Recommended Posts

witam czy ktoś zna jakieś lepsze sposoby niż elektroliza bo z dzisiejszego doświadczenia musze stwierdzić ze elektroliza działa tylko na dobrze zachowane mosiężne lub miedziane rzeczy a na stalowe bardzo pordzewiałe łuski jest lipna. z góry dziękuje za odpowiedz. pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

witam. pozwolę się nie zgodzić z przedmówcą. elektroliza? może. mnie wyniki nie zadowalały. teraz używam preparatów McKenic. Rewelacja. czas oczyszczania nieporónywalnie krótszy niż elektrolizy. dokładność wręcz nieosiągalna dla elektrolizy. polecam
Link to comment
Share on other sites

trudno tak coś zaocznie. trzeba samemu spróbować. jest jedyna firma sprowadzająca te środki. współpracuje ona z kilkoma muzeami (w tym z moim). rozruszanie wykopanego celownika optycznego do oforsa" zajęło im ok 2 godzin bez użycia narzędzi. oczyszczony z rdzy z zachowaniem oryginalnej farby i uwidocznionych napisów. nie ma co pisać o onach" oczyszczonych bagnetów - bez użycia narzędzi - tylko zmywak kuchenny. jakbym tego nie widsział i sam nie robił to bym nie uwierzył. napisz do mnie na zancus@poczta.onet.pl podam namiary na firmę. bez kryptoreklamy na odkrywcy

www.zaniewscy.mazowsze.pl
Link to comment
Share on other sites

ulegam naciskom, żeby na mnie nie było, że uprawiam kryptoreklamę na odkrywcy



to jest preparat penetrujący

Mr McKenic
„9 w 1 Olej Technologiczny”

Rewelacyjny preparat o szerokiej gamie zastosowań dla: mechaników, elektryków, drukarzy, itp.

Nietoksyczny – stworzony z komponentów neutralnych dla skóry i dróg oddechowych. Nie jest produktem pochodnym ropy naftowej, nie wywołuje podrażnień, przyjazny dla użytkownika i środowiska.

Poluzowuje zapieczenia – znakomite własności penetrujące umożliwiają odkręcenie zapieczonych i zardzewiałych elementów.(WAŻNE: najpierw spryskać śrubę, pozostawić na 1 minutę i lekko poruszyć śrubę aby powstała minimalna szczelina, spryskać ponownie i odkręcać po minucie)

Zapobiega zwarciom – części elektryczne i styki, silniki urządzeń elektrycznych po spryskaniu są odporne na działanie wody i wilgoci.

Po spryskaniu mokrych urządzeń uzyskuje się natychmiastowy efekt przywrócenia połączeń elektrycznych i zlikwidowania zwarć, przesmarowania wszystkich elementów ruchomych (łożyska itp.) oraz czyszczenia wnętrza urządzenia.

Można używać do zabezpieczania urządzeń będących pod napięciem do 400 V (bez wyłączania zasilania!). Po wyłączaniu zasilania do 110 kV.

Jest antyelektrostatyczny pozostawia warstwę ochronną przed wilgocią, kurzem itp.

Niepalny – produkt nie jest pochodną ropy naftowej, dzięki temu jest nieszkodliwy i niepalny. Można go użyć jako gaśnicy do małych źródeł ognia. Preparat nie zapala się samoistnie, nie zapala się w stanie płynnym, jedynie rozpylenie nad otwartym płomieniem powoduje niewybuchowe zapalenie niewielkiej frakcji par.

Czyści silniki: nie palność umożliwia smarowanie i czyszczenie silników elektrycznych w ruchu, smaruje łożyska, likwiduje iskrzenie itp. (wiertarki, szlifierki, nagrzewnice itp.)

Znakomicie czyści zabrudzenia silników mechanicznych.

Bezpieczny dla uszczelek i elementów gumowych.

Odrdzewia – działa antykorozyjnie: po spryskaniu powierzchni metalowej i przetarciu szorstką stroną gąbki kuchennej usuwa rdzę pozostawiając nietłustą warstwę zabezpieczającą.

Smarowanie: dzięki niewielkim wymiarom cząsteczek znakomicie penetruje i smaruje mechanizmy, pozostawiając nie brudzącą i nie tłustą warstwę cząsteczek, redukującą tarcie – podobną do teflonu. Znakomity do wszystkich części i mechanizmów metalowych i z tworzyw sztucznych.

Najlepszy z istniejących środek do czyszczenia i konserwacji broni. Usuwa rdzę i wszystkie rodzaje zanieczyszczeń nie naruszając oksydacji. Pozostawia antyelektroststyczną warstwę smarującą i zabezpieczającą przed wodą, śniedzią, pyłem, itp.

Rewelacyjnie odświeża lakier samochodowy, likwiduje drobne zarysowania, przetarcia, ślady obcego lakieru i plastików po stłuczkach, graffiti, permanentne flamastry, usuwa warstwę utlenioną nie naruszając macierzystego lakieru. Nie pryskać bezpośrednio - przecierać szmatką zwilżoną preparatem.

Czyści zabrudzenia – rewelacyjnie czyści zabrudzenia takie jak:
permanentne flamastry,
oleje, smary, woski – tłuste zabrudzenia
plamy na materiałach (wykładziny podłogowe),
kamień i inne osady z wody,
wszystkie rodzaje farb drukarskich (sitodrukowych, offsetowych)
lakiery UV z praktycznie każdej powierzchni (guma, metal, tworzywa sztuczne itp.) nie niszcząc większości oryginalnych farb zabezpieczających.

Czyści ze wszystkich rodzajów zabrudzeń powierzchnie stalowe i aluminiowe (windy, schody ruchome, barierki, drzwi, panele) i zabezpiecza przed powtórnym zabrudzeniem pozostawiając warstwę ochronną.
Zabezpiecza antykorozyjnie
Odporny na wysokie temperatury, można stosować na urządzenia do 200° C.



PAMIĘTAJ!

Potrzebujesz: standardową gąbkę kuchenną – jedna strona szorstka i szmatkę bawełnianą. Przed każdym użyciem musisz dobrze wstrząsnąć pojemnikiem – zawartość musi być dobrze wymieszana. Bezpieczny dla wszystkich metali, gum, i 99% powierzchni z tworzyw sztucznych. Na tworzywach najlepiej wykonać test odporności w mało widocznym miejscu – dotyczy szczególnie taniej plexi i czarnych plastików. Najlepsze efekty czyszczące uzyskuje się przy stosowaniu w temperaturze pokojowej.




Sposób użycia:




DOBRZE WSTRZĄSNĄĆ PRZED KAŻDYM UŻYCIEM !!!

Rozpylić na czyszczoną lub smarowaną powierzchnię (powierzchnię smarowaną pozostawić do odparowania, z powierzchni czyszczonych usunąć brud i nadmiar preparatu miękką szmatką. NIE POZOSTAWIAĆ NADMIARU PREPARATU Z POWIERZCHNIACH ZABEZPIECZANYCH POWIERZCHNIOWO FARBAMI I LAKIERAMI. (MOŻE SPOWODOWAĆ USZKODZENIE POWŁOK ZABEZPIECZAJĄCYCH)




W celu wyparcia wody, przywrócenia przewodnictwa elektrycznego spryskać miejsca styków (świece zapłonowe, kopułki rozdzielacza, styki w kontaktach, silniki elektryczne urządzeń itp.).
W wypadku użycia na powierzchniach plastikowych nie spryskiwać bezpośrednio, czyścić szmatką zwilżoną preparatem. Przetestować powierzchnię plastikową przed czyszczeniem.
Oporne zabrudzenia czyścić gąbką zwilżoną preparatem, następnie przetrzeć szmatką zwilżoną preparatem.
Działa rewelacyjnie – NIE MUSISZ TRUĆ SIĘ ROZPUSZALNIKAMI!



Pojemnik pod ciśnieniem. Nie dziurawić i nie palić nawet po opróżnieniu pojemnika

Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych . Nie wystawiać na działanie temperatur powyżej 50° C.

Chronić przed dziećmi

Posiada Świadectwo PZH
Link to comment
Share on other sites

a to odrdzewiacz

Specjalistyczny środek do usuwania rdzy, pozostałości cementu i osadów kamienia itp. z metalu, powierzchni przemysłowych i maszyn. Posiada szeroki zakres zastosowań w przemyśle metalowym, maszynowym, stoczniowym , warsztatach, itp.

Penetruje i czyści

Usuwa cement, osady z kamienia i rdzę

Bezpieczny w stosowaniu

Zawiera inhibitory korozji

Nie zawiera substancji niebezpiecznych

Niepalny

Nietoksyczny


Instrukcja stosowania:


1. Produkt może być nanoszony bezpośrednio, lub przy użyciu mopa

2. Pozostawić na powierzchni do działania

3. Spłukać wodą

4. Powtórzyć czyszczenie w razie konieczności

5. W zależności od stopnia zabrudzenia i rodzaju powierzchni może być używany po rozcieńczeniu z wodą w stosunku objętości 1:20
Link to comment
Share on other sites

Zancus szukam w necie i widzę, ze ta firma ma też różne płyny do dezynfekcji itp. Żeby nie pomylić, napisz w jakich jest pojemnikach (500ml?) i ile kosztuje, gdzie Ty zamawiasz itp. Powiedzmy, że mam do wyczyszczenia wykop stali o płaskiej powierzchni, głębokie wżery, miejscami skorupa kilku mm rdzy. Popsikam, odczekam, przetre ściereczką i mam powierzchnię lśniącej stali jak po elektrolizie? Trochę trudno w to uwierzyć. Z tego co widziałem pojemnik kosztuje niemal 40 złotych, to trochę dużo. WD40, Penoil itp są w granicach 20kilku zł ale nadają się tylko do odkręcania śrub, a nie do czyszczenia. Wiesz, chodzi o to, żeby nie zamawaiać za cztery dychy czegoś co okaże się kolejnym WD40. Czy ten preparat rozpuszcza rdzę? Czy jak się nim psiknie i oczyści szmatką to fant nadaje się do postawienia na półkę? Jakie są Twoje doświadczenia? Wrzuć proszę zdjęcia czegoś to tym i tylko tym czyściłeś. Filmik pokazowy tego preparatu w necie nie otwiera mi się.
Link to comment
Share on other sites

Cena mniejsza,ale sprzedający oczywiście zamieścił nawet sposób użycia, jednak zapomniał o takim drobiazgu jak wielkość pojemnika (a jest mały i duży).
Dopóki ktoś nie pokaże jak to faktycznie działa to mniejsza z tym. Dosyć mam już cudownych preparatów za jedyne 40pare złotych. Wolę papier ścierny.
Link to comment
Share on other sites

Ja to robie tak szczotka druciana diax i duze obroty a jak mi sie nei chce to kombinowalem z octem i sola szybko bierze potem trzeba myc w wodzie oplukac kilku krotnie i piaskiem
piasek do malych rzeczy jest dobry mosieznych jakes odznaczenia czy cos w tym stylu pasta do zebow i dikatnie w palcach pocierac nic nie scirasz niesrmiertelniki rowniez
Link to comment
Share on other sites

Witam.
Mam tylko jedno pytanie odnosnie tego srodka. Czy jest on w stanie usunac rdze ze swierzo wykopanego np. bagnetu ktory jest w stanie agonalnym? Czy jest to preparat przeznaczony tylko i wylacznie do rdzawki powierzchownej? Rozwazam opcje zakupu tego srodka ale jednak wole sie upewnic. Wydac 4 dyszki za srodek ktory moglby byc rownie g...niany jak wd40 to jednak dlamnie troche za duze ryzyko.
Pozdrawiam.
Plyn
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wreszcie znalazłem czas i zabrałem się do oczyszczania bagnetów wykopkowych.
1. umyte w ciepłej wodzie z dodatkiem ludwika przy pomocy szczotki yżowej"
2. delikatnie oczyszczone szczotką drucianą - mosiężną - ręcznie
3. zanurzone w preparacie McKenic

Link to comment
Share on other sites

działanie preparatu trwało 3 godziny. W naturze lepiej wygląda niż na zdjęciu. Nie udało mi się uchwycić wyraźnej granicy pomiedzy częścią poddaną działaniu preparatu i nie poddaną. granica przebiega w połowie zdjęcia (mniej więcej). Strona prawa po działaniu. Lewa bez działania

Link to comment
Share on other sites

Po wyjęciu, wypłukaniu i osuszeniu otrzymujemy jednolitą ciemnoszarą strukturę. Wystarczy delikatnie zdjąć ją szczotką yżową" (będzie szara) lub szczotką drucianą miękką (będzie stalowo szara lub stalowa)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information