Skocz do zawartości

Co lepsze ???


nikt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Chciałbym zadać jedno pytanie uczestnikom forum :
co lepsze: baterie czy wbudowany akumulatorek zakładając ,że jedno naładowanie akumulatorka i jedna zmiana baterii starczą na tyle samo czasu pracy ? ( np. 12 godzin ?)
pozdrawiam.
nikt czyli RUTUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zważywszy na ekonomikę akumulatorek będzie z pewnością lepszym rozwiązaniem niż zwykłe baterie, jeżeli oczywiście znacząco nie wzrośnie cena sprzętu, ale powstaje także kwestia wymiany akumulatorka i jego dostępności na rynku np. w przypadku uszkodzenia lub wyeksploatowania po jakimś okresie. Wiadomo, że z biegiem czasu akumulatorek będzie tracił swoją pojemność więc czas naładowania i przydatności będzie coraz krótszy.
Najlepszym rozwiązaniem była by chyba możliwość zastąpienia akumulatorka bateriami i odwrotnie tak jak w niektórych telefonach w awaryjnych sytuacjach .
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Moim zdaniem najlepiej było by pomyśleć nad wymiennym sposobem zasilania. Są rożne sytuacje w których nie ma możliwości naładowania akumulatorków (np. dłuższe wyprawy z namiotem itp.) oraz fakt ze ładowanie trwa dość długo. Jest jeszcze to o czym pisał Swaldek (którego pozdrawiam, spotkaliśmy się we wrześniu nad Bugiem) czyli utrata pojemności. Kolega używa nowaka i po pewnym czasie daje to o sobie znać, chociaż w tym wykrywaczu akumulatorki można bardzo łatwo wymienić. W przypadku zasalania bateriami , jeśli chodzi się sporo zawsze można zastąpić je akumulatorkami. Według mnie idealnym rozwiązaniem był by wymiennym sposób zasilania.
Pozdrawiam Tkir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ja również, jak moi przedmówcy, uważam że najlepszym rozwiązaniem w zakresie zasilania jest powszechnie dostępny model akumulatorka, który w razie potrzeby można zastąpić powszechnie dostępnymi bateriami. Ponadto proponuję Panu Nemo (nikt się kiepsko odmienia przez przypadki, nemo po łacinie znaczy to samo) przemyślenie uwag na temat Rutusa, zgłoszonych w znajdującym się na forum wątku. Myślę że poprawienie niektórych elementów konstrukcji tego sprzętu podniosłoby jego atrakcyjność i zaowocowało zainteresowaniem dużej grupy poszukiwaczy.
Pozdrawiam:-)
SZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Forum to pewnego rodzaju sprzężenie zwrotne pomiędzy producentem a użytkownikami. Oczywiście czytałem uwagi uzytkowników w poście na temat moich wykrywaczy i w najbliższym czasie zaowocuje to zmianami w konstrukcji mechanicznej firsta i plusa. A wypowiedzi o akumulatorkach też są dla mnie ( i dla innych polskich producentów ) cenne.
pozdrawiam RUTUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jest producent, którego interesują spostrzeżenia użytkowników na temat produkowanego przezeń sprzętu i zamierza wyciągnąć z nich wnioski w celu udoskonalenia go. Dobry sprzęt broni się sam, bronią go zadowoleni z niego użytkownicy i nie jest mu w stanie zaszkodzić poszczekiwanie jakiegoś Burnuma. Myślę, że większość uczestników tego forum mając do wyboru sprzęt zachodni i sprzęt polski o porównywalnych parametrach i walorach użytkowych, podobnie jak ja zawsze wybierze sprzęt polski.
Pozdrawiam:-)
SZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie