Skocz do zawartości

czyszczenie srebra


hiszpan

Rekomendowane odpowiedzi

Działa, i to nawet dobrze, ale stosuje się ją do czyszczenia srebra dobrej próby. Jeśli próba jest za niska, wówczas na powierzchni oczyszczanego przedmiotu może się osadzić warstewka miedzi i przedmiot nabiera dziwnej barwy.
Reklamowana w TV cudowna" płytka do czyszczenia srebra jest właśnie wykonana z jakiegoś stopu aluminium. Jako dodatki stopowe stosowane są jakieś metale aktywujące (niestety nie wiem jakie :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobry do czyszczenia srebra jest ocet , czasami go stosowałem do czyszczenia mocno zaśniedziałych monet oraz takich z plamami korozij itp. Ale nie wiem czy każde srebro można tym bezpiecznie czyścić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku po 24 godzinach moczenia trochę odczyściło monetki ale nie zupełnie (próbowałem na tych w najgorszym stanie, VI Jana Kazimierza i antoninian Otacilli) nie wiem czy stężenie soli ma jakieś znaczenie zrobiłem roztwór nasycony? Zauważylem też że folia aluminiowa pozostawiona w roztworze soli ciemnieje i bez obecności jakiegokolwiek innego metalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie