Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

GrzeM

Bf 110B zestrzelony koło Zielonki

Recommended Posts

Dowiedziałem się, że Brygada Pościgowa zaliczyła następujące zestrzelenie:

3.9.39 - por.pil.Januszewicz - Bf 110B - 100% - 3.(Z)/LG 1 - Uffz.Sigismund Mazurowski a Uffz.Günther Lotter

Niby nic nadzwyczajnego, ale pilot nosi takie samo nazwisko, jak ja. Każdy widać ma swojego dziadka w Wehrmachcie" - oczywiście żartuję, nic nie wiem o jakichkolwiek związkach mojej rodziny z siłami zbrojnymi Niemiec po 1918 roku, choć historię rodziny znam dość dobrze.

Ale takie odkrycie wzbudza emocje.

Czy wiadomo coś więcej o tym pilocie lub samolocie? Zdjęcie? Oznaczenia kodowe? 3 września raczej fotografowano wraki niemieckich maszyn ku pokrzepieniu serc" - a może z Messera niewiele zostało?

Będę wdzięczny za wszystkie informacje.

A w ogóle to mamy jakiś wątek Luftwaffe '39" czy Wraki '39" analogiczny do Panzer '39"?

Czesc,

ja mam jako nazwisko Lother, a nie Lotter.
Stalo sie to okolo godz. 9.XX

Mysle ze duzo z tego samolotu nie zostalo, bo zostal zestrzelony i jego zaloga zginela....

Pozdrawiam

Z tego co czytałem, wynika że strzelec i pilot zostali zabici raczej jeszcze w locie. Samolot mógł zderzyć się z ziemią pod dowolnym kątem, więc niekoniecznie się całkiem rozsypał.
Tak czy inaczej, 3 września pod Warszawą był chyba ktoś zdolny do zrobienia fotki?

• Create New...

Important Information