Skocz do zawartości

!!BATALION PANCERNY Z ŻURAWICY!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich
Zwracam się do Was z gorącą prośbą o udostępnienie wszelkich informacji na temat odziałów pancernych września 39 z Żurawicy. W jednym z nich służył mój dziadek i staram się dotrzeć do możliwie wszelkich informacji na ten temat (zdjęcia, dowództwo, wyposażenie). Niestaty nie zachowały mi się żadne rodzinne pamiątki („kochana rodzinka” się zaopiekowała i wszystko szlag trafił, min. czarny beret, mundur, odznaczenia, dokumenty, fotografie ). Ze śladowych informacji wiem tylko, iż cyt: „ we wrześniu 39 mieli oni stary tymp czołgów” (relacja rodzinna) i że w bliżej nieznanych mi okolicznościach trafili do niewoli sowieckiej, gdzie min przetrzymywani byli w cerkwi, skąd mojemu dziadkowi i kilku jego towarzyszom udało się zbiedz po przekupieniu strażnika. Pozostali wyjechali w głąb ZSRR i więcej informacji na ten temat nie posiadam.
Tak więc bardzo proszę, jeżeli ktoś dysponuje wiedzą na temat odziałówpancernych z Żurawicy bardzo proszę o informacje, przebieg działań wojennych, fotografie, nazwiska dowódców itp.
Z góry wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LongerAL,

Njorl ma rację - to dobry początek. I w zasadzie koniec, bo w zasadzie żadne dokumenty z 2. Batalionu Pancernego się nie zachowały. Użyj tego forum i tego postu jako miejsca, gdzie będziesz zbierał wszystkie pozyskane przez Ciebie informacje. Z czasem parę osób coś od siebie dorzuci.

Daj jednak innym szansę i zamieść wszystko co wiesz na temat swojego dziadka - począwszy od imienia i nazwiska :)). I tak najpierw trzeba ustalić w jakiej jednostce służył we Wrześniu 1939 roku.

pozdrawiam,

Trufelhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie