Jump to content

Hełm m40 SS


soli

Recommended Posts

Witam mam prośbę czy może mi ktoś doradzić jak go fachowo zakonserwować żeby nie zniszczyć.Ma małe wżery ale pod spodem jest farba no i przede wszystkim tarcza z runami.

Link to comment
Share on other sites

Pierwszą czynnością będzie wyjęcie obręczy,następnie należy umyć dokładnie hełm np. Ludwikiem. Potem odrdzewianie w Fosolu nie spotkałem cegoś lepszego a dostępnego. Najpierw jednak zabezpiecz kalkę czymś tłustym co nie uszkodzi jej. Ja używam olejku parafinowego. A czyszczenie Fosolem to proces dla cierpliwych. Nakładamy Fosol na powierzchnię hełmu i po 5 minutach przecieramy szczotką do rąk. Tak do skutku coś około 5 godzin. Powodzenia.
Link to comment
Share on other sites

Do kolegi viras . Czy fosol go nie zniszczy? Po fosolu należy go dokładnie umyć wodą z mydłem lub ludwikiem. Wysuszyć i jak nałożyć tą parafinę?
ps.Twój wyszedł super mam nadzieje że mój też tak będzie wyglądał. Może mieszkasz gdzieś w pobliżu Sanoka.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Soli- fosol go nie zniszczy, tak zrobiłem już kilka hełmów.Potem oczywiście dokładne mycie,nawet kilkakrotne aby pozbyć się resztek fosolu. A potem parana rozpuszczona w benzynie ekstrakcyjnej do dość gęstego roztworu i na hełm. Lub prościej suszarka do włosów i grzejemy hełm punktowo i tam manośimy smarując kawałkiem wosku, fajnie się rozpływa. Czy będziesz w Rzeszowie na giełdzie? Ja jestem zawsze napisz na jurekhelm@wp.pl
Link to comment
Share on other sites

Moje doświadczenia z fosolem są jak najbardziej pozytywne
Jak do tej pory nie znalazłem nic lepszego do czyszczenia metalowych skrzynek i innych elementów z dużą ilością org farby - powierzchniowa rdza schodzi w sposób widoczny, należy tylko pamiętać o częstym płukaniu wodą po ok. 10 minutach .
Farba w pierwszej chwili gwałtownie jaśnieje , ale po ponownym natłuszczeniu powraca do stanu normalnego.
Miejsca gdzie uszkodzenia są głębsze zabezpieczam płynem typu brun..
Nie słyszałem do tej pory o jakimś specjalnym zmywaczu rdzy " , swoją drogą jestem ciekaw jak sobie dają radę koledzy z krajów zachodnich ?
skum
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information