Skocz do zawartości

Akumulatorki do Solarisa


tadek33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
mam zamiar kupić akumulatorki do swojego Rutusa Solaris, ale zastanawiam się nad zamontowaniem dodatkowych dwóch akumulatorków na zewnątrz ,wtedy będzie to napięcie 9,6 V. czy nie będzie szkodliwe dla wykrywacza to wyższe napięcie,moim zdaniem jest to nawet wygodniejsze przy ładowaniu ładowarką.Proszę o podpowiedż i doradztwo.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkodliwe to nie ale kłopotliwe w montażu.jak zastosujesz 6 a nie 6 to długo ci bedzie świecić naładowanie 100% a nie w pzypadku 6 okolo 85.Ja mam sanyo 2500mah ale stosuje baterie alkaiczne według potrxeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale nie napisałem że wykrywacz jest na gwaranci,mam go dopiero miesiąc i nie wiem czy taka przerubka jest dozwolona,bo można utracić gwarancje ,jeżeli było by to dozwolone to mam pomysł jak zastosować akumulatorek 9V z przełącznikiem,moje pytanie jest takie czy ktoś już prubował dolutować kabelki w swoim wykrywaczu na gwaranci,i póżniej nie miał kłopotów przy naprawach gwarancyjnych .
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie kombinował.Na akumulatorkach dobrej jakości długo sie chodzi mimo że wyświetlacz pokaże już 40 % . Ja mam sanyo po 7,8 za sztuke i spełniaja oczekiwania./najważniejszy jest prąd a nie napięcie.Jak zaczniesz kombinować i podpinać coś to sie możesz sie pomylić a wtedy o kłopocik nie trudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Nie będę kombinował chociaż znam się na elektronice, kupiłem akumulatorki VIPOW 2500 mAh powinny być dobre ,jeszcze dodam że wykrywacz dobrze się sprawuje jest bardzo czuły ,miałem kłopot z kamieniami magnetycznymi,ale sobie poradziłem poprzez odpowiednie dostroienie do gruntu,gorzej jest z węglem bo daje dobry sygnał przy wykryciu ,ale wystarczy obserwować wyświetlacz jakie ma znaczniki i daje inny dżwięk niż metal , a co do foli aluminiowej to jak napisałem wyżej obserwować wyświetlacz i znaczniki i też można wyeliminować, napisałem o tym dlatego że może ktoś kto jest początkujący skorzysta z tych podpowiedzi bo ja musiałem parę dni się uczyć,może niektórzy pomyślą że zachwalam ten wykrywacz ,ale to moja pierwsza wykrywka i jestem z niej zadowolony.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folia aluminiowa daje różny sygnał niekoniecznie taki jak podaje producent.Przecież alumunium to kolor.A jak trafi sie coś z alu ciekawego?Kamienie też mi sie trafiały.Najpierw był to przedostati wskaźnik a po ruszeniu ziemi ostatni.Jak zprawdzić zeby nie kopać?Proste.Naciskasz środkowy na namierzanie,czyli włączasz statyke i wykrywacz nic nie widzi czyli kamieN w ziemi.Raz mi zapaliło przedostatni i już myślałem że kamień a tu wyszła duża gruba miedziana monetka.Niby nic a jednak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie