Jump to content

lotnisko Bednary k\Poznan


panadam12

Recommended Posts

  • 1 year later...
Od sierpnia 1941 do stycznia 1942 na lotnisku Bednary stacjonowała eskadra szkoleniowa Jagdgeschwader 51 MOLDERS. Samoloty Bf-109E.
Od początku 1944 do września 1944 w Bednarach stała jedna z eskadr Fliegerschule Erganzgruppe (S)2 z Poznania, po czym przeniesiono ją do Wurzburga.
Link to comment
Share on other sites

dzieki za informacje,w szczegolnosci poszukuje planow lotniska niestety z google earth sa zdjecia satelitarne ale niskiej jakosci,mała uwaga:w tej okolicy sa dwa lotniska jedno funkcjonuje jako cywilne mi chodzi o pozostalosci niemieckiego lotniska w lesie na zachod od Bednar w kierunku Puszczy Zielonki,czy ktos z was wie gdzie moglbym znalezc plany z WWII
Link to comment
Share on other sites

Nie istniał podział na lotnisko cywilne i wojskowe w okresie II wojny światowej. W samych Bednarach mieściła się baza Luftwaffe-baraki, kantyna i inna infrastruktura. Natomiast w lesie były strefy rozśrodkowania samolotów. Chodziło o maskowanie. W lesie przy drodze do Dąbrówki Kościelnej jeszcze w latach 80-tych leżały obrośnięte mchem betonowe bomby ćwiczene. Znane mi jest miejsce( w lesie), gdzie po zakończeniu działań wojennych zwieziono samoloty albo to , co z nich zostało.
Link to comment
Share on other sites

chodziło mi o wspołczesny podzial na lotnisko cywilne i reszte,na temat bomb cwiczebnych calkiem niedawno o nich slyszalem tyle ze informator nie mogl okresli gdzie to dokladnie jest,ze znalezisk to tylko naboje do wkm 12,7 i tasmy nabojowe od ił-2,tyle ze na razie szukalem na koncu lotniska cywilnego(oczywiscie wspolczesna lokalizacja)dzieki za informacje,pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information