Jump to content

magnes neodymowy.


racek

Recommended Posts

wpadłem na pomysł, że skoro nie ma zimy mogę pogrzebać w dnie mojej miejscowej rzeki, słyszałem, że dobry do tego jest magnes neodymowy, może ktoś już próbował podobnych rzeczy i próbował czegoś szukać pod wodą, proszę o podpowiedzi lub inne sposoby na tego typu poszukiwania...

dziękuję i pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Witam!! Bardzo polecam Ci magnes neodymowy, jest to znakomity sposób na poszukiwania, ponieważ nie męczysz się przy poszukiwaniu :D a jednocześnie fanty zazwyczaj są w rewelacyjnym stanie. A co do innego sposobu poszukiwania polecam agregat prądotwórczy i pompę ale ten sposób jest dobry jak masz jakąś pewną miejscówkę i oczywiście akwen nie może być zadurzy :D

W zdjęciu przedstawiam pierwszy mój fant wyłowiony podczas pierwszego wżyciu rzutu magnesu do wody :D (Stan jak nówka)

Dla wścibskich: fant został zutylizowany :D

Link to comment
Share on other sites

Obudowa z jak najcieńszej blachy -boki 1mm,reszta moze byc z 2mm,Koszt wykonania osobiscie wynmiósł mnie około 3zł,nie uzywaj kwasowej blachy bo traci duzo na uciągu,i nie moze byc pustej przestrzeni miedzy scianka a magnesem.Tylko wykonaj obudowe tak by mozna było ją uzywać w pozycji pionowej i poziomej.
Pionowa do studni i innych,pozioma do stawów i innych zbiorników wodnych.Zaopatrz sie w sklepach metalowych w linkę 8mm(po 1,40zł/metr)około 25m,oraz w szeklę co by mocowanie było na przegubie.
To tak z grubsza,co wiecej to pytaj.
Link to comment
Share on other sites

fajnie. ale ta obudowe to w jaki sposob zrobiles? a masz moze jakis konkretny adres do konkretnych magnesow? piszcie piszcie ja ide piszczec w lesie jak wroce to poczytam ;] a moze ktos zbiera butelki? poniemieckie?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information