Jump to content

Proźba


KrzyGos111

Recommended Posts

Dużo takich map z operacji wojsk sowieckich w 1939 roku jest w książce Grzelaka i Stańczyka Kampania Polska 1939 roku", wydanej bodaj w 2006 roku. Szczególnie drobiazgowo opisują one walki o Wilno, w Puszczy Augustowskiej i nad Jeziorem Świteź. Mapy opisujące położenie i ruchy jednostek sowieckich na całym froncie są też dość dokładne. Pozdro.
Link to comment
Share on other sites

Stary, w wojewÓdztwie mazowieckim nie było Rosjan w 1939 roku, te klamoty muszą być z końcówki wojny. Przez Kąty Węgierskie sowieci na pewno przeszli, bierz wykrywacz i kop, skoro tam tego tak dużo. A co to jest za sprzęt, możesz sprecyzować? Pepeszki, pulemioty, hełmy, napisz co konkretnie, to będziemy mieli więcej danych. Może coś ciekawego tam znajdziesz?
Link to comment
Share on other sites

mój tata ma firme budowlaną i budował w tym roku tam dom i przy kopaniu fudamentów lub innych dołów saperzy byli tam codziennie. wyciągneli tam całe działo artyleryjskie z dużym zaopatrzeniem amunicji. było tam podobno bardzo dużo amunicji do ppsz-y. wzywana była również policja kryminalna bo wykopali spore ilości kości ludzkich.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information