Skocz do zawartości

Imperial War Muzeum North - Manchester


Widd39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
W weekend wybrałem się do Imperial War Muzeum North w Manchesterze. Muszę powiedzieć, że jak na taki budynek srogo się zawiodłem. Strasznie mało Dużych" fantów.

Muzeum to jest w owym stylu", to znaczy, że koncentruje się na pokazach audiowizualnych itp. Podobne nieco do Muzeum Powstania, jednak to w Manchesterze, w przeciwieństwie do Warszawskiego jest po prostu nijakie... Skierowane jest raczej do ludzi niezainteresowanych na codzień historią oraz do rodzin z dziećmi. Można nawet powąchać zapachów okopowych z I wojny. Ja jednak szukałem fantów...

Przepraszam za niektóre zdjęcia. Aparat nabyłem 2 godziny wcześniej, bo swój utraciłem. Datę wyświetlaną na zdjeciach zobaczyłem po pewnym czasie. Poza tym Pakistańczyk z muzeum zabronił mi używać lampy błyskowej, co w przyciemnonych pomieszczeniach jest totalnym absurdem - pozwalają fotografować, bez lampy w zupełnie ciemny pomieszczeniu. Bomba... Musiałem niektóre robić po 10 razy...

To ciekawsze rzeczy z muzeum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najciekawszy eksponat. Harrier. Szukałem w opisie słowa, że to replika, ale jednak prawdziwy :) Jedyne zdjęcie w środku z lampą błyskową. Potem mnie pogonili Pakistańczycy z obsługi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjska armata polowa, która oddała pierwszy brytyjski strzał w I wojnie światowej. Płyta przednia wymieniona, gdyż w czasie walk stanowisko było trafione pociskiem niemieckim. Enjoy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a tym mnie zbili z nóg. Jaki inny czołg może stać w brytyjskim muzeum??? Za czołgiem znajduje się stanowisko, na którym są zdjęcia jego obsługi i gra na koordynację dla dzieci. Pobawimy się w radziecką załogę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie