Skocz do zawartości

 Sdkfz z Pilicy


bolas

Rekomendowane odpowiedzi

W piątkowym Dzienniku Łódzkim" napisano że jakaś prywatna firma w porozumieniu z MWP w Warszawie wyciągnęła z Pilicy kolejnego Sdkfz. Pojazd jest ponoć w doskonałym stanie , poza tym że ktoś już wcześniej pożyczył kilka części", w gazecie było nawet zdjęcie z prac ... czy ktoś zna jakieś szczegóły tej operacji - jak już po fakcie to może dałoby radę uchylić rąbka tajemnicy - co to dokąłdnie jest, wjakim jest stanie itp itd ... będe nizemiernie wdzięczny - pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co było mówione to kierował tym Pan Andrzej Kobalczyk z Tomaszowa z tego co wiem to Sd.Kfz.251 z dzialkiem plot(prawdopodobnie 2cm.)ma byc zrekonstruowany dla Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k.......... jego mać ludzie zapomnijcie że coś takiego jak skansen istnieje tego tam nie ma!!!!!!!! jak ktoś chce jakieś info to na prv
a ogólnie to będzie ejszcze wyciągany jeden transporter w najbliższym czasie gdzie tego narazie nie mogę powiedzieć ale będzie a na marginesie mówiąc to muzeum robi więcej niż skansem którego nie powinno byc poczytajcie stronę tomaszowa i nie znajdziecie tam ani jednego słowa na temat poprzedniego pojazdu który wyciągnoł skansen ale za to będzie pełno o tym czego to nie jest tam robione np parostatek:)............. godne pozałowania
pozdro michał BBasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak was
ale bardzo mnie wk... slowo uzyte w artykule ukradli". A co to do cholery byla od poczatku wlasnosc muzeum? W takim razie muzeum tez ukradlo" ten pojazd do swoich zbiorow
Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie powiedzieć Sd Kfz 7/2 to ciekawy nabytek, niewiele się ich zachowało. Szkoda, że bez Flaka 37mm.
Ciekawe czy uda im się znaleść coś w zamian może przeróbka na 7/1 - jest przynajmniej jeden Flakvierling zachowny w Polsce :-)))
Czy są już zdjęcia tego pojazdu dostępne ?

Pzdr
Marek Jaszczołt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opublikowane zdjecie przedstawia doslownie 2 kijetow kolo i frarmetzawieszenia wystajacy z wody pojazd lezy do gory brzuchem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawią mnie trzy rzeczy:
1) Dlaczego prywatna firma? Dotchczas MWP korzystało przy takich akcjach z usług wojska.
2) Dlaczego wydobycie owego pojazdu odbyło się wnocy? Skoro w ciemniściach łatwiej o wypadek przy takiej dużej akcij nie mówiąc już o możliwości pogubienia wielu części lub wyposarzenia.
3) Dlaczego przebiegu całej akcji nie pozwolono sfilmować przybyłym na miejsce ekipom telewizyjnym.
Tłumaczono się że prawo na filmowanie akcji ma tylko TVN.

Mnie osobiście nasuwa się tylko jeden wniosek : ktoś chciał ukryć całą akcje aby może póżniej łatwiej mu było upłynnić eksponat tłumacząc się tym że był on w złym stanie lub innymi równie surrealistycznumi wymówkami, tak jak było w przypadku transprtera wydobytego pod koniec lat 80-tych sprzedanego na zachód.!!!!!!!!!

A co otym wszystkim wiśli woj. konserwator zabytków ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy NIK może się zająć Muzeum Wojska Polskiego. Po powrocie do Polski mój kuzyn odwiedził MWP (wyjechał w 81-ym). Odniósł wrażenie , że o ile na dziedzińcu muzeum dużo przybyło (głównie, nie konserwowanego złomu) to wewnątrz brakuje mu wielu dawniejszych eksponatów ( jest znawcą Barwy i Broni i kiedyś wyciągał mnie przynajmniej raz w m-cu do MWP).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestsety MWP ma status jednostki wojskowej a najprawdopodobnie NIK nie jest kometentnym organem do kontroli wojska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż chętnych na ten transporter (lub podobny)na pewno nie zabraknie - już mnie jeden znajomy z zagranicy pytał o to :-)
Chociaż cena na pewno nie będzie zbyt wysoka - Sd Kfz 7 zachowało się relatywnie dużo -sam Kevin Wheatcroft ma 7 (!) szt - fakt 7/2 jest rzadkością, ale brak działa obiniża znacznie jego wartość rynkową- może stąd ta uwaga w artykule o złodziejach :-)
Pzdr
Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem i widzialem GO"co prawda z odległosci 10m i spróbowalem nakręcić na kamerę(1,10s).niedalo blizej bo jest pilnowany lepiej niz przestepca".Z szacunkowej jakieś około 70%(całokształtu) pojazdu oryginalnego.a stoi on w strefie niedostepnej ale łatwo go zauwazyć idąc w stronę armat przy parkanie spojrzeć nalezy na na wejście za była strzelnicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz sie toż to najnowsza wunderfaffe" naszego muzealnictwa. Niewiem po co te tajemnice. Chyba że znów chca sprzedac ( ew. wymiana za cenne znaleziska..cha,cha )tak samo było 10-lat temu na fortach...do hetzera mogłes sie zbilzyc na odległosc 100m. Żenada !!
Wracamy do starych przyzwyczajeń !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na przyklad wiem ze na strzelnicy stoi jeszcze od wielu lat(widzialem jak nakręcałem ujecia Sdkfz)mniej więcej w takim samym wyglądzie Sdkfz.9 18t(wdrapałem się na skarpe jak nikt nie widział)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do jagody" i innych ijących pianę" nie mających pojęcia o czym dyskutują a doszukujących się wszędzie podtekstów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi panie *** juz raz MWP opchneło Sd.kfz na zachód. Dziwi sie pan podejrzliwości jagody i innych bijacych piane" bo ja nie..Czepiacie sie Keszyckiego, ale to własnie placówka państwowa dała nam przykład. Czy to jest eoria spiskowa dziejów"..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
chciałem się dowiedzieć czy 7/2 stoi nadal we forcie Sadyba i czy coś się przy nim robi bo wątek jest bardzo stary bo 2002 i mój filmik jest tym co po nim zostało???
a może już go zrekonstruowali panowie z za Oder??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie