Skocz do zawartości

ACE 250/150


01111977

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moglby mi wyjasnic jak wypadaja w/w w testach porownawczych i co dodatkowego daje ace 250 czego nie ma w 150? Czy jest roznica w elektronice srednicycewek,zasiegu? Z gory dziekuje za info.Zastanawiam sie obecnie nad zakupem ktoregos z w/w.Mam zamiar chodzic na monetki i relikty rzymskie na angielskich polach uprawnych.Czy ten sprzet jestdo tego odpowiedni?Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam

O ile zasiegi są w obu modelach porównywalne to w ace 250 jest jeszcze pinpoint 8 segemtowa skala czułości (w 150 -4 segmentowa) dyskryminacja + dyskryminacja wybiórcza (klawisz ELM) 5 trybów fabrycznych dyskryminacji( w tym jeden tryb definiowany przez użytkownika)i skala głebokości do 8 a nie do 6". Mimo tych róznic w funcjonalności zasięgi będą zbliżone. No i jest jeszcze różnica w cenie.

do 150 i 250 można dokupić cewki: snajperkę 4,5 cala oraz 9x12 cala któa powinna zwiększyć zasięg wykrywacza na większe przedmioty ok. 15 do 20%

co do wyminionych przez Ciebie monetek to będzie je znajdował ale na cuda odnośnie głebokości nie ma co liczyć. W zależności od ustawienia czułości, rodzaju gruntu, itp. myślę, że max to 20 cm

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! Nie jestem super doświadczony w temacie ale stałem tak jak Ty niedawno przed podobnym wyborem - nowy ACE150 czy używany 250 (ale na gwarancji).
Na twoje wykopki to może przydałoby się coś z lepszym zasięgiem ale ACE też ma całkiem niezły (5gr z 25cm, klamra 40cm - tak mi wyszło w powietrzu).
Ja mimo wielu wahań wybrałem 250 i dobrze, że tak zrobiłem bo jak jest kilka przedmiotów obok siebie to namierzanie staje się baaaardzo trudne bez pinpointa - można źle kopnąć i uszkodzić fant. Ustawienia czułości na razie nie miałem potrzeby zmieniać (na zaśmieconym terenie i tak nie wiele daje zmniejszenie), a wybiórcza dyskryminacja..... i tak chodzi się na all-metal albo jewelery bo można wiele fantów stracić. No ale ten pinpoint jest jednak miły.
Na monety jest świetny, z byle dróżki leśnej wyłowiłem sporo monet (a śmieci łatwo było rozpoznać).
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walker69, na jakim trybie chodzisz na monety czy guziki? ja czesciej na jewelery, i na ile ustawiasz czulosc?
zasiegi to juz róznie ale jestem raczej milo zaskoczony bo klamerke od szorów od siodła końskiego wyciągnął bez zadnego problemu z ok30-40cm, kawalek zeliwnego pręta od starego ogrodzenia tez z okolo 40cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie