Jump to content

Obsługa kb ppanc 35


Recommended Posts

Mam pytanie czy znane są dane personalne obsługi tego karabinu? Jednostki w których był użyty? W jednym z numerów Fokusa przeczytałem, że początkowo do obsługi wyszkolonych było 13 osób! Czy fragment opisu Karabiny maszynowe otworzyły ogień z całej mocy, a 4 lufy rusznic przeciwpancernych czekały zbliżenia się czołgów na najbliższą odległość..." z całą pewnością zaświadcza o użyciu tej broni?
Link to comment
Share on other sites

Jejku. Nie czerp nigdy wiedzy historycznej z Fokusa!!!, bo to śmiech na sali...
Tak karabiny były użyte. Nie to nie rusznica, a karabin. Nie, nie 13 osób, a o wieeeeeeele więcej. Poza tym przeszkolenie strzelca to kilka - kilkanaście minut, bo strzelało się tak jak ze zwykłego karabinu.

3 strzelców wyborowych z każdej kompanii strzeleckiej i szwadronu kawalerii, 1 rusznikarza (zbrojmistrza bez pomocników), dowódców kompanii i szwadronów, dowódców baonów, dowódców pułków piechoty i kawalerii i I zastępców dowódców pułków. Na strzelaniu mogą być obecni dowódcy dywizji piechoty i brygad kawalerii oraz dowódcy OK według ich uznania."


Na początek poczytaj tutaj:

http://www.iirp.prv.pl/piechota/karabiny/ur/departament_piechoty_karabiny_ur.html
Link to comment
Share on other sites

Dzięki bardzo. Nie lubię niedociągnięć i uważam,że trzeba szukać właściwej odpowiedzi. Zastanawiałem się tylko skąd ta liczba 13 (początkowo) do ponad 5500 karabinów.

Swoją wiedzę czerpię w większości literatury i opowieści. Skupiam się przeważnie na jednym rejonie działania. Ale czasami dobrze jest poczytać trochę ciekawostek. (choć nie zawsze prawdziwe)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information