Skocz do zawartości

rogacz


michal1514

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 6 months later...
witam ! dawno w tym watku nie pisalem a to dlatego ze po za szpachlowaniem nic w helmie nie jest jescze zrobione, powod ?? brak czasu :( ale niedlugo chyba bedzie helmik wziety w obroty i mysle ze niedlugo zamieszcze tutaj jego fotki :) z tego co pamietam to zdecydowalem sie na feldgrau rozjasniony ale nie wybralem chyba kalek ale wydaje mi sie ze bedzie to luftwaffe badz danzig ;) i jescze jedni pytanko ( nie wiem czy juz je zadawalem) jak w razie czego go postarzyc ?? tzn zeby nie byl taki slniacy jak by wyszedl prosto z fabryki ?? chcialbym zrobic jakies zarysowania moze odpryski tylko tak zeby wygladalo to realistycznie i jak postarzyc fasunek jakimi metodami ?? bo pamietam ze ktos mi mowil zebym fasunek wzial z polskiego helmu z allegro czy z czeskiego :D nie pamietam juz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne postarzanie (a nie obdrapanie kalek druciakiem i przejechanie" po farbie nożykiem) widziałem jedynie na egzemplarzach wykonanych przez modelarzy (gdzie rzecz jasna użyli technik charakterystycznych dla ich hobby). Co do farby, to dla ogacza" tylko Apfelgrun. A i jeżeli hełm ma być wykorzystywany w rekonstrukcji, to wkładka sama się spatynuje".

To tyle mego wywodu, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tu:
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=607393#609120
Niestety, samymi przetarciami zrobionymi papierem ściernym hełmu się nie postarzy. Takie bezsensowne tarcie tylko zniszczy efekty renowacji (uszkodzi bezpowrotnie powłokę lakierniczą nie przynosząc odpowiedniego efektu, a o to nam chyba nie chodzi). To tego trzeba, jak już wyżej mówiłem modelarskich technik! Obdrapana, ale nowiuśka kalka to kicz, trzeba jej nadać szarych i żółtych tonów. Nie opiszę, jak wykonać takie postarzenie (nie jestem modelarzem, ale znajdź jakieś forum modelarskie, tam na pewno znajdziesz odpowiedź.
Odnośnie wkładki: Czeska TAK, ale kopia (do dostania u Macieja Koziczaka, miałem to w łapkach - nie ma sobie równych, z resztą to nie tylko moja opinia)
I jeżeli chcesz taki hełm nosić, to lepiej niczym nie postarzaj wkładki, bo potem skórka wszystko w główkę odda ;-).
Jeśli ma to być na półkę, to szczerze powiem, że nie znam sposobów postarzania fasunku. Aczkolwiek olej osobiście odradzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda z papierem ściernym to nie mój patent, wystarczy przeczytać moje posty które zawarłem w tym temacie. Gwarantuje, że hełm straci swój blaski i dostanie efektu starości. A jeśli chodzi o metody modelarskie to jest nakładanie lakieru matowego, również to opisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci napisać kilka słów. Jeśli chcesz robić rogacza najlepiej pomaluj go w apfelgrun dodaj kalkomanie WH( mogą być lekko pod skosem) do tego replika fasunku z dwoma obręczami, kopia podpinki. To jest moja wersja rogacza jakiego bym zrobił. Ty chcesz pomalować w feldgrau.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mateusz twoj pomysl jest ok ;)) ale wczesniej mi tam ktos podpowiadal zebym dal feldgrau potem to potwierdzilo kilka osob i tak zostalo ale farby jescze nie kupilem wiec jescze mam czas na namysly :) mam nadzieje ze w tym tygodniu zaczniemy go dokanczac, poniewaz odnawia go moj tato a ma teraz malo czasu ja mu tylko pomagam i zajmuje sie wlasnie kolorem i kalkami :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie