Skocz do zawartości

MP28>?


Rekomendowane odpowiedzi

to znaczy chodzi Ci o kopie? tutaj moja gorąca prosba, nie używajmy słów reko i pochodnych, nie są za ładne ; )

Co do twojego pytania, tez osobiscie nie spotkałem sie z kopią żadnego z tych modeli, widziałem za to kilka razy juz kopie skórzanych ladownic do MP38/40, sądze też że dało by sie takie na zamówienie bez problemu uszyc i to wcale nie byłby aż tak niebotyczny koszt, no chyba że jak mówie interesuje Cie użytkowanie MP28 w koncowym okresie wojny, wtedy i te od 40stki przypasuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moge tylko poratowac Cie swoimi przypuszczeniami, sądze że standardem niezaleznie od pojemnosci ładownicy w armii było noszenie ich dwóch, lub np jednej i kabury z pistoletem, bo na froncie amunicji potrzeba wiecej, ale np wszelkie formacje tyłowe, pomocnicze, policja itp nosiła raczej po jednej, bo im nie było potrzebne wiecej to raz, bo nie było sensu sie przeciążać to dwa, a na froncie te iles ładownic wiecej napewno sie przydało, tak samo było nawet z mauserowskimi, ale jak mówie, to tylko takie moje luźne przemyślenia na bazie pewnych ogólnych reguł panujących w niemieckiej armii i nie moge tego udowodnic niczym wiecej, ale jesli widujesz foty z kompletem i jest to armia to temat w sumie rozwiązany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie