Jump to content

pin-point'er z Jabelka?


Saper93

Recommended Posts

Witam!
Ma małe pytanie. Mianowcie czy dało by sie w jakiś sposob budować pin-poin'era z jabla. Bo jak by tak zmniejszyć ilość zwojów i o wiele bardziej bardziej średnice cewki to można by takie coś zbudować. Co o tym myslicie?

Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Chodził bardzo dobrze, bo go sprzedałem z ACE 150 w komplecie.
Piszę ostatni raz na forum sposób zrobienia cewki:

Potrzebne będą nam:
1. Rurka do przewodów co elektrycy montują na ścianach. ok 15 cm (średnica podobna do średnicy rdzenia z nawiniętym drutem)
2. Drut DNE 16mb (taki sam jak do normalnej cewki Jabla)
3. Taśma izolacyjna i taśma klejąca dwustronna.
4. Ja użyłem jako rdzenia jednego walca do pistoletu na plastik.
Wykonanie:
Na rdzeń plastikowy przyklejasz taśmę dwustronną i owijasz raz przy razie drut wokół rdzenia. Nawijamy około 10 cm na długości rdzenia. Przyklejamy na to znów taśmę dwustronną i nawijamy tym razem do góry. I takim sposobem nawijamy całe 16m drutu. Pamiętajmy aby przed pierwszym nawinięciem i ostatnim zostawić kawałek drutu aby podłączyć do elektroniki. Po nawinięciu całości owijamy taśmą izolacyjną coby się nam nie rozjechały zwoje. I rdzeń wykonany! wkładasz go do tej 15 cm rurki i zaklejasz plastikiem, lub czym tam mamy pod ręką, aby się rdzeń w rurce nieruszał.

Podłączamy i stroimy 0V tak jak przy standardowej cewce. reszta należy do umysłu konstruktora, czyli włożenie w puszkę elektroniki, mocowanie rurki z rdzeniem. Acha jako zasilanie wystarczy mała bateria 9V, mi na niej chodziło i wszystko grało. Powodzenia życzę.

pozdr
Artur
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information