Skocz do zawartości

Mińsk Maz. i okolice


080805

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga na poligon żandarmerii, chyba że już zlikwidowane.
Dawne WSW na pologonie, przeleżało i przeczołgało się tam w śniegu trochę. Zima, mróz na 30 stopni i jeszcze kapralowi kazali odpal. czy odwal. jakieś pozory czy acje pola walen.ynki przepraszam walk.wera.
Pozdrawiam jak sobie przypomne to mi jeszcze w nosie zamarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post wyżej trochę nie w temacieale to tak na marginesie okolic Mińska M.
Dla znajomych z tamtych początków wojny" i szkółki- Edek z fabryki kredek i jeszcze sztandarowe hasło: czeka(może czek) niedościgniony wzór wsw (wschodniej sztuki walki)coś tam jeszce o Feliksie. Autor tego to chyba z Przemyśla.

Przepraszam że nie w temacie.
Jeszce raz pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martin280 - Bardzo nie w temacie :)

Słyszałem o paru kolegach z okolic:
Ok. 10 lat temu w składaliśmy sie w szkole na protezę ręki dla jednego chłopaka którem coś pierdyknęło w komórce przy rozbrajaniu.
Parę lat temu drugi fan militariów przyszedł z granatem do pracy i majstrował sobie przy nim przy ludziach. Przeszukano mu tapczan i znaleziono wiele wiecej.Chyba siedział.
Ok. 2 lata temu u drugiego znaleźli m.in. karabin maszynowy - nie wiem czy na zawiasach sie skończylo.
U trzeciego skrzynkę pocisków moździerzowych.
A czwarty z piątym 5 kilo materiałów wyb.

Parę osób szukało ale znudziło im się, bo skarbów jakoś mało, kolica raczej. Niemcy za długo się nie bronili w 44.

A ja naprawdę zbieram tylko łuski, guziki, monety.

Powodzenia, w szukaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za historyjkę o poszukiwaczach.Nie chce żeby mnie wypisano z rodziny jak bym coś takiego znalazł.Ostatnio penetrowałem kompleks leśny Choszczówka Stojecka.Moja kolekcja powiększyła się o kilka podków,kulek ołowianych,pocisków ołowianych i monet z końca XX wieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego ,jakieś 2-lata temu wybrałem się z kumplem na całodniową wyprawę od Kołbieli do Siedlec zatrzymując się w co ciekawszych miejscach ,wieczorem podsumowując znaleziska stwierdziliśmy DOBITNIE że przybyliśmy tu 5-lat za późno a księżycowy krajobraz który zastaliśmy (szczególnie w okolicach Mińska )świadczył o tabunach bardzo spieszących się poszukiwaczy ,którym nie w głowie było zasypywanie po sobie dołków .Dębe W.,Mińsk M,Jganie ciekawe miejscówki, lecz chyba nie na wyjazdowe chaotyczne wyprawy ,bardziej dla kogoś na miejscu .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
tak jak wyżej pisane było, moździerze i podkłady kolejowe:D he he, no ale tak szczerze to ostatnio parę groszówek 1835, i 10gr 1840, szaleństwa nie ma, i krajcary sie trafiaja, o poniatowskich nie wspomne, ale to to już wiesz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 3 years later...
witam. szukam osoby z okolicy minska mazowieckiego ktury ma pozwolenie na chodzenie z wykrywaczem metalu i prosiłbym o pomoc jak takie pozwolenie załatwic czy trzeba cos płacic jesli ktoś ma chec mi o tym opowiedziec niech pisze na email ............kupiec602@wp.pl z góry dzienkje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie